denkmal 2018

Wizyta studyjna do Niemiec dla branży konserwacji zabytków oraz budowlanej

© Pixabay/3505413

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) organizuje na zlecenie Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii (BMWi) wizytę studyjną do Niemiec połączoną z udziałem w targach „denkmal” 2018 dla przedstawicieli branży konserwacji zabytków oraz budowlanej.
Wizyta studyjna odbędzie się w dniach 07-10.11.2018.
Zapraszamy Państwa do udziału w niniejszym projekcie!

Wyjazd ten będzie stanowił okazję do nawiązania kontaktów z przedstawicielami branży w Niemczech, poznania nowych technologii i trendów oraz wymiany doświadczeń. Europejskie Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych Budowli „denkmal” w Lipsku to wiodące tego typu wydarzenie w Europie, które odbywa się w cyklu dwuletnim. Natomiast dodatkowo odwiedzane obiekty referencyjne stanowić będą praktyczne uzupełnienie dla merytorycznej części programu.

Nasza 4-dniowa delegacja będzie miała miejsce w Bawarii i Saksonii.

Program wyjazdu obejmuje:

• wizytę w Glashütte Lamberts GmbH (huta szkła dmuchanego oraz ręcznie formowanego) oraz w Zahna-Fließen GmbH (fabryka historycznych płytek gresowych) 
• wizytę w Europejskim Centrum Doskonalenia Zawodowego Kamieniarzy i Zawodów Pokrewnych oraz Niemieckim Archiwum Kamienia Naturalnego 
• zwiedzanie odrestaurowanych obiektów referencyjnych: klasztor w Waldsassen oraz zamek Ober-Neundorf w Görlitz 
• udział w targach „denkmal” w Lipsku 
• spotkanie informacyjne poświęcone branży ochrony zabytków oraz budowlanej (tematy: ochrona zabytków w Polsce i w Niemczech – różnice i podobieństwa, rynek materiałów budowlanych w Niemczech, nowe technologie oraz trendy w badaniach i rozwoju materiałów budowlanych dla ochrony zabytków w Niemczech, prezentacja innowacyjnych technologii) 
• udział w Międzynarodowej Giełdzie Kooperacji „CONTACT denkmal”, podczas której będzie istniała możliwość nawiązania kontaktów biznesowych z uczestnikami wydarzenia z różnych krajów europejskich.

Szczegóły organizacyjne


Koszt wyjazdu: 1200 PLN netto + koszt dojazdu do Wrocławia.

Cena obejmuje zakwaterowanie oraz całodzienne wyżywienie.
Organizator zapewnia transport od momentu zbiórki we Wrocławiu aż do zakończenia wizyty studyjnej oraz opiekę pilota i tłumacza.
W przypadku zainteresowania udziałem w delegacji prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go na adres mailowy akowalczyk(at)ahk.pl

 
Przesłanie formularza jest wiążące. Ilość miejsc jest ograniczona.
O udziale decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14.09.2018.