Firmy o współpracy z AHK Polska

Historie wspólnego sukcesu

Panele dyskusyjne organizowane przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo -Handlową są okazją do poznania najnowszych trendów i wyzwań w nadchodzących latach

Z uwagi na realizowany przez nas projekt z dwoma uznanymi Uniwersytetami w Niemczech, zdecydowaliśmy się na przystąpienie do AHK Polska. Jednym z naszych priorytetów jest tworzenie platformy transferu know-how między Polską i Niemcami, co wpisuje się też w priorytety Izby. Udział w wydarzeniach organizowanych przez AHK jak chociażby śniadania prasowe, szkolenia czy webinary daje firmom członkowskim szansę na wymianę doświadczeń, ale też pozyskanie nowych kontaktów biznesowych. Ważną rolę odgrywają też konferencje, dla przykładu wymienię Konferencję Polsko-Niemieckie Rynki Przyszłości 2023 w Norymberdze, gdzie omawiano potencjał biznesowy między polskimi i niemieckimi firmami, między innymi w kontekście transformacji energetycznej. Bardzo cenimy sobie członkowsko w AHK i liczymy na owocną współpracę w kolejnych latach.

Julia Glapińska
Prezes Zarządu, Studium Wodoru Sp. z o.o.

Bardzo cenimy sobie współpracę z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową

MK Janura sp. z o.o. sp.k. współpracuje z Polsko – Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową we Wrocławiu od 2022 roku. 
Jesteśmy biurem projektowym instalacji budynkowych i jako członek stowarzyszenia uczestniczymy w organizowanych przez AHK wydarzeniach. W czasie spotkań prezentujemy nasze usługi oraz dzielimy się wiedzą i doświadczeniami. Przez ponad 25 lat świadczymy usługi projektowe na rynku budowlanym zarówno polskim jak i niemieckim. Projektujemy z wykorzystaniem technologii BIM nowoczesne rozwiązania instalacyjne ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej.
Biuro Regionalne AHK jest ważnym partnerem dla wielu firm w naszym rejonie. Wspiera je, pomaga w nawiązywaniu kontaktów, organizuje wiele ciekawych spotkań i konferencji.
Bardzo cenimy sobie współpracę z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową.

Mariusz Kubiak
Prezes Zarządu MK Janura. Sp. z o.o. sp.k.

AHK źródłem relacji i wsparcia biznesowego

IBC Solar jest obecny na polskim rynku już od kilku lat. Filar naszej działalności to import i hurtowa sprzedaż komponentów fotowoltaicznych dla branży PV tj. instalatorów i hurtowników. Z naszymi partnerami dostarczamy kompletne instalacje PV dla przemysłu i handlu. Jesteśmy również deweloperem, wykonawcą i inwestorem elektrowni fotowoltaicznych. Korzystając z doświadczeń na rynkach europejskich i w Polsce, oferujemy rozwiązania dopasowane do potrzeb naszych klientów, wspierając ich w osiąganiu niezależności energetycznej.

Przystąpienie do Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej dla IBC SOLAR Poland, jako firmy z niemieckimi korzeniami, jest naturalnym krokiem i traktujemy je przede wszystkim jako szansę na rozwój. Wierzymy, że nasze członkostwo będzie źródłem wzajemnego wsparcia i wartościowych relacji dla wszystkich partnerów.

Wojciech Prokopowicz
Managing Director IBC SOLAR POLAND

AHK sprzyja współpracy pomiędzy liderami biznesu przy jednoczesnym uwzględnieniu lokalnych uwarunkowań i potrzeb

Firma Kuehne+Nagel jest aktywnym członkiem Polsko Niemieckiej Izby Przemysłowo- Handlowej AHK Polska od blisko 20 lat.
Doceniamy niepowtarzalną wartość spotkań i wymiany doświadczeń z liderami biznesu i firmami członkowskimi. To jedna z wielu zalet współpracy z Izbą. 

Przedstawiciele naszej firmy regularnie uczestniczą w różnych wydarzeniach związanych z omawianiem tematów gospodarczych czy wymianą spostrzeżeń związanych z prowadzeniem biznesu.

Aktywność Izby na rynku jest znacząca, a fakt, że zawsze dzieje się coś nowego jest dla nas niezwykle cenny. 
Ponadto, dzięki reprezentatywności w największych miastach Polski i umiejętności nawiązywania kontaktów z lokalnymi firmami, AHK sprzyja współpracy pomiędzy liderami biznesu przy jednoczesnym uwzględnieniu lokalnych uwarunkowań i potrzeb.

Wojciech Sienicki 
Managing Director/ Prezes Kuehne+Nagel Sp. z o.o.

 

Nasze partnerstwo z AHK Polska jest dla nas nie tylko ważne, ale przede wszystkim inspirujące

Invenio od ponad 30 lat specjalizuje się w usługach z zakresu kontroli jakości i napraw części samochodowych, inżynierii mechanicznej, procesów wytwórczych, usług rekrutacyjnych, doradztwa personalnego, pracy tymczasowej oraz szkoleń. Intensywne działania na przestrzeni lat pozwoliły zbudować silny, zintegrowany podmiot, posiadający zdecydowaną wizję rozwoju oraz ekspansji w zmieniającym się i dynamicznym otoczeniu biznesowym.

Nasze partnerstwo z AHK Polska jest dla nas nie tylko ważne, ale przede wszystkim inspirujące. Daje nam możliwość nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, podtrzymywania już tych istniejących czy wymiany doświadczeń. Istniejące ramy współpracy umożliwiły nam uczestnictwo w wielu projektach i inicjatywach oraz pomogły w osiągnięciu naszych celów biznesowych, które przyczyniły się do rozwoju naszej firmy.

Tomasz Cybok
Prezes Zarządu invenio Polska

Współpraca z AHK Polska: źródło wiedzy i wsparcia biznesowego

Déhora wspiera swoich klientów w wielu obszarach biznesowych związanych z szeroko pojętym czasem pracy, przywiązując szczególną wagę do kwestii dobrostanu pracowników, zwłaszcza tych pracujących nieregularnie, zmianowo i w nocy. Nasze doświadczenie pokazuje, że firmy, które dbają o aspekty związane z wprowadzaniem indywidualnego czasu pracy osiągają w krótkim czasie pozytywne efekty, zarówno finansowe, jak i te, które trudniej zmierzyć, a które mają kluczowe znaczenie dla budowy wizerunku dobrego i odpowiedzialnego pracodawcy. Pomagamy zwiększyć produktywność, zredukować nadgodziny i przestoje oraz poziom absencji. Wiemy, jak zatrzymać najlepszych pracowników, jak zapewnić dobrą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, zwiększyć satysfakcję i motywację personelu.

Członkostwo w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej - AHK Polska okazało się być kluczem do otwarcia wielu drzwi na drodze do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Dzięki uczestnictwu w różnego rodzaju aktywnościach organizowanych przez Izbę, zyskaliśmy dostęp do świetnych merytorycznych wydarzeń oraz wiedzy eksperckiej członków AHK, co przekłada się bezpośrednio na nawiązywanie trwałych relacji biznesowych.

Współpraca z AHK pozwala nam również propagować ideę elastycznych rozwiązań w zakresie planowania czasu pracy, co ma kluczowe znaczenie w dzisiejszym biznesowym środowisku. Pomaga to firmom dostosować się do zmiennych warunków rynkowych i lepiej wykorzystać potencjał swoich zasobów ludzkich.

Dziękujemy AHK Polska za wspaniałe wsparcie, jakie otrzymujemy jako członek tej organizacji. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca będzie się stale rozwijać.

Łukasz Chodkowski
Dyrektor Zarządzający
Déhora Polska

AHK Polska to przestrzeń do budowania relacji, z tymi, z którymi dzielimy te same wartości biznesowe

Nasze relacje biznesowe z Niemcami są trwałe i silne. Jesteśmy polskim kompleksowy operatorem logistycznym, ale wywodzimy się z niemieckiej firmy Röhlig. Do dziś ściśle współpracujemy z naszym niemieckim partnerem, inspirujemy się jego kulturą organizacyjną i znamy potrzeby tego rynku. To sprawia, że w AHK czujemy się jak u siebie.

Jednak to nie jedyne nasze związki biznesowe z zachodnim sąsiadem. Jako jeden z wiodących operatorów logistyczny w Europie Środowo-Wschodniej, który specjalizuje się w projektowaniu i zarządzaniu łańcuchami dostaw, wspieramy wielu naszych klientów w rozwoju na niemieckim rynku, ale także na rynkach globalnych. Zapewniamy kompleksowy wachlarz usług, oferując wszystkie rozwiązania logistyczne w jednym miejscu. Co więcej, wyznajemy podobne zasady w rozwoju biznesowym – dążymy do tego, aby robić to w sposób zrównoważony.

AHK to dla nas przestrzeń do wzmacniania obecnych relacji i budowania nowych, z tymi, z którymi wiele nas łączy – historia, współpraca biznesowa i wartości.

Piotr Iwo Chmielewski
Członek zarządu Rohlig SUUS Logisitcs

Dlaczego warto być członkiem AHK?

Członkostwo w Polsko – Niemieckiej Izbie Przemysłowo – Handlowej (AHK) daje   wiele   możliwości   związanych   przede   wszystkim   z   rozwojem   i promocją firmy, jak również pozyskiwaniem nowych kontaktów i partnerów biznesowych.   Liczne   eventy   organizowane   przez   AHK w   ciągu   roku, umożliwią nie tylko nawiązywanie nowych relacji biznesowych, lecz także wymianę   doświadczeń  między   przedsiębiorcami   prowadzącymi   swoją działalność m.in.   na   terenie   Polski   oraz   Niemiec.

Izba   oferuje   stałe wsparcie swoich firm członkowskich w rozwoju ich interesów m.in. poprzez polecenia kierowanie do osób zwracających się do Izby z zapytaniami w ramach doradztwa biznesowego. Ponadto, AHK oferuje szeroki wachlarz możliwości samorozwoju firm poprzez takie usługi, jak nauka języka, czy też   organizacja   szkoleń   i   spotkań   dotyczących   aktualnych   zagadnień gospodarczych. Członkowie mają także dostęp do specjalnej platformy umożliwiającej   wymianę   między   firmami   członkowskimi.

Członkostwo w AHK niesie za sobą wiele możliwości i korzyści, mających na celu ułatwić firmom ich wzrost i rozwój oraz wyjście poza rynek krajowy i otwarcie się na rynki światowe.

Dr. iur. Mateusz Korus 
MLB radca prawny
Właściciel Kancelarii KorusLegal

Z niecierpliwością czekam na planowane wydarzenia organizowane przez Izbę

Dopiero od lipca 2022 r. jestem członkiem Polsko – Niemieckiej Izby Handlowej.
Dzięki przynależności do Izby w tak krótkim czasie udało mi się nawiązać ciekawe relacje, nauczyć się grać w golfa, odreagować, miło spędzić czas.
Izba organizowała wiele spotkań, konferencji, eventów, dzięki czemu nawiązałem znajomości biznesowe z Przedsiębiorcami w Dortmundzie, Rostocku. Uczestniczyłem w Business Baltic Day, Konferencji w Potsdamie.
Ponadto uczestniczyłem w organizowanych przez Polsko – Niemiecką Izbę tzw. „Speed Mixer” gdzie w krótkim czasie mogłem się zaprezentować i poznać ponad 100 Przedsiębiorców.

W okresie od lipca do połowy grudnia dzięki przynależności do AHK (Polsko – Niemieckiej Izby Handlowej) kalendarz miałem zapełniony ciekawymi spotkaniami, wydarzeniami, eventami,
a w konsekwencji mogłem zaprezentować się wielu Firmom zarówno w Polsce (Katowicach, Warszawie) jak i w Niemczech (Dortmund, Rostock, Berlin, Potsdam). To wszystko za niewielką składkę roczną.

Dzięki uczestnictwu  w organizowanych przez AHK konferencjach i eventach na terenie Niemiec podszlifowałem swoją znajomość języka niemieckiego. Nawiązałem też znajomości z ciekawymi ludźmi.

To wszystko mocno wpłynęło na mój rozwój osobisty i tzw. miękkie umiejętności, natomiast oprócz rozwoju osobistego dzięki Polsko – Niemieckiej Izbie pozyskałem ważnego Kontrahenta – Firmę mającą zakład produkcyjny w Polsce oraz dział sprzedaży w Dortmundzie.

Już z niecierpliwością czekam na planowane wydarzenia organizowane przez Izbę w następnym roku.

Paweł Białek
Biuro Rachunkowe Ekonomikus
www.ekonomikus.com.pl
 

Klemens Wersonig

Izba wspiera nas również w headhuntingu!

Nasza firma TARGET Executive Search Poland działa na polskim rynku od prawie 20 lat. Jednym z kluczowych czynników udanego headhuntingu są właściwe kontakty. Izba wspiera nas tutaj różnymi ofertami wydarzeń networkingowych. Jako austriacki założyciel Grupy TARGET, mam oczywiście szczególny związek z niemiecką kulturą korporacyjną, dlatego większość naszych klientów pochodzi z regionu DACH.
Bardzo doceniamy ofertę i wsparcie AHK i ufamy w dalszą partnerską współpracę.
  

 

Z najlepszymi życzeniami udanego roku 2023!

 

Dr Klemens Wersonig
Założyciel & CEO
TARGET Executive Search Poland
www.targetexecutivesearch.com

Grzegorz Należyty

AHK jest doskonałą platformą do budowania relacji i dialogu

Siemens Energy jako niemiecki i europejski lider technologiczny w sektorze energetycznym nieustannie umacnia swoją obecność w Polsce. Rozwijamy wciąż nowe partnerskie relacje z polskimi i europejskimi firmami oraz współpracę z instytucjami szkoleniowymi i naukowymi.
AHK jest doskonałą platformą do budowania takich relacji i dialogu z firmami członkowskimi, dlatego nasza współpraca ma już swoją wieloletnią historię. Regularne spotkania i panele branżowe stwarzają doskonałą szansę do zacieśnienia kontaktów i kreowania wciąż nowych pomysłów na rozwój.

Współpraca z Izbą daje wymierną korzyść zarówno Siemens Energy i firmom członkowskim, a także zwiększa aktywność eksportu polskich zaawansowanych technologii.

 

Grzegorz Należyty

Vice President Eastern Europe & Managing Director of Siemens Energy in Poland

Marta Machus-Burek

AHK jest organizacją, która wspiera uczestników w wymianie opinii!

Colliers ma przyjemność być aktywnym członkiem AHK od niemal dekady. Rozwijamy naszą współpracę z AHK z uwagi na fakt, iż jest to jedna z największych izb działających na rynku polskim, świetnie zorganizowana i świadcząca szerokie spektrum benefitów dla swoich członków.

Colliers, jako firma doradcza z zakresu nieruchomości komercyjnych, korzystając z platformy AHK, chętnie dzieli się branżową wiedzą, wymienia doświadczeniami i wspólnie z Izbą i innymi firmami członkowskimi  tworzy wartości dla polskich i niemieckich firm inwestujących w naszym kraju. Monitorując na bieżąco trendy, duży nacisk kładziemy na rozwój kompetencji i budowanie doświadczeń wykraczających poza nieruchomości m.in.:  kształtowanie środowiska pracy, strategie lokalizacyjne dla nowych inwestycji, nowe rozwiązania proptech czy doradztwo wspierające firmy w tworzeniu strategii i raportowaniu ESG, których potrzeba rośnie wraz ze zbliżającym się obowiązkiem raportowania niefinansowego dla organizacji w ramach dyrektyw EU.  Cieszymy się, że AHK jest organizacją, która wspiera uczestników w wymianie opinii, dyskusji i doświadczeń w tak ważnych i aktualnych tematach. Doceniamy także działania Izby w zakresie bezpośrednich kontaktów z inwestorami, organizację wysokiej jakości spotkań merytorycznych  oraz aktywności  networkingowej nie tylko w Warszawie, ale i w regionach, gdzie jako Colliers mamy swoje biura. Życzymy Izbie oraz wszystkim jej członkom owocnej i satysfakcjonującej dalszej współpracy oraz ciekawych i wartościowych kontaktów biznesowych.

 

Marta Machus-Burek

Senior Partner, wiceprezes zarządu ds. strategii rozwoju w Colliers
https://www.colliers.com/pl-pl

 

Marc Martinez

Współpraca z Izbą pozwala na realizacje wielu ciekawych projektów


Nasza firma, zajmująca się produkcją, sprzedażą i usługami posprzedażnymi pojazdów ciężarowych, autobusów i samochodów dostawczych, jest członkiem Polsko Niemieckiej Izby Przemysłowo Handlowej od początku jej działania w Polsce, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Współpraca z Izbą pozwala na realizacje wielu ciekawych projektów, jak wsparcie i doradztwo dotyczące rozwoju biznesu, dualny system szkolnictwa, szkolenia dla pracowników, czy też wymiany doświadczeń między członkami Izby.

Izba działa bardzo prężnie i profesjonalnie. Gratuluje wspaniałego Jubileuszu i mam nadzieję, że wspólnie czeka nas jeszcze wiele ciekawych projektów i inicjatyw.

 

Marc Martinez

Prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska
https://www.man.eu/pl

 

To bardzo dobre miejsce do tego, aby nawiązać relacje

Chciałbym Cię zachęcić do tego żebyś przystąpił do naszej organizacji, żebyś przystąpił do organizacji ludzi z pasją, do ludzi zrzeszających różnego rodzaju firmy, ludzi, którzy mają pełny wpływ na procesy biznesowe i gospodarcze w Europie. Mamy komisje tematyczne, w których można uzyskać albo wsparcie albo samemu dzielić się swoją wiedzą i zaangażowaniem.

Artur Pollak 
Prezez Zarządu
APA Group
https://www.apagroup.pl/

Niezwykle cenimy działalność Izby w regionie

Jesteśmy członkiem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej od 25 lat. Niezwykle cenimy działalność Izby w regionie, regularne spotkania z przedstawicielami samorządu terytorialnego, konferencje tematyczne oraz panele dyskusyjne dają szansę do zapoznania się z trendami polityki społecznej i gospodarczej.

Robert Zieliński
Prezes Dr. Oetker Polska
https://www.oetker.pl/

© ŁSSE
Agnieszka Sygitowicz wiceprezes ŁSSE; Marek Michalik prezes ŁSSE

Z AHK patrzymy w tym samym kierunku

Miele, BSH, Goldbeck, Progroup Board, INTERPRINT, czy Coko-Werk to tylko niektórzy z niemieckich inwestorów, którzy swoją działalność rozwijają w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Ich obecność w regionie łódzkim i kolejne inwestycje, które planują, to efekt szerokiej oferty biznesowej jaką przygotowała Łódzka Strefa, a także bardzo dobrej, wieloletniej współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. Dzięki ścisłej współpracy z AHK przy budowaniu biznesowego ekosystemu dla przedsiębiorców byliśmy w stanie stworzyć idealne warunki do rozwoju dla globalnych korporacji z niemieckim kapitałem.

Owocem tej współpracy są nowoczesne fabryki, które powstały w Łódzkiej Strefie. Niektóre z nich, jak projekt Miele w naszej podstrefie w Ksawerowie, stają się fabrykami 4.0 z rozwiązaniami technologicznymi wyznaczającymi trendy na globalnym rynku. Miele w ścisłej współpracy ze startupami akcelerowanymi przez Łódzką Strefę projektuje i wdraża innowacje oparte na technologii 5G, które pozwolą na stworzenie w Ksawerowie Smart Factory 5G. Inwestorzy niemieccy zwracają szczególną uwagę na rozbudowywanie działów B+R, podnoszeniu kwalifikacji pracowników, czym podnoszą wartość inwestycyjną całego regionu. Dzięki współpracy z AHK utrzymujemy bliski kontakt z władzami samorządowymi wielu niemieckich regionów. Wspólnie organizujemy misje gospodarcze, na których niemieccy przedsiębiorcy poznają pełną ofertę inwestycyjną jaka czeka na nich w Polsce.

Współpraca z AHK zaowocowała stworzeniem połączeń między Łódzką Strefą, niemieckimi inwestorami a polskimi firmami, które stały się biznesowymi partnerami dla zagranicznych firm. Nakłady jakie niemieccy przedsiębiorcy ponieśli na inwestycje w ŁSSE przez 23 lata jej działalności liczymy w miliardach złotych, a stworzone miejsca pracy w tysiącach. Razem z AHK tworzymy płaszczyznę do wymiany kontaktów i doświadczeń. Od siedmiu lat organizujemy wspólnie co roku Business Mixer, czyli spotkania w formule szybkich biznesowych rozmów przy stolikach. Wydarzenie, które przyciąga z każdą edycją ponad 200 firm i pozwala zdobyć nowe, biznesowe kontakty. Od wielu lat razem z AHK łączymy polskich i niemieckich przedsiębiorców. Wzmacniamy polsko-niemiecką wymianę handlową. Stworzyliśmy nowoczesny akcelerator Przemysłu 4.0, który daje inwestorom możliwości rozwoju na wielu płaszczyznach. Inwestorzy chętnie korzystają z tak szerokiej oferty wsparcia, której stworzenie nie byłoby możliwe bez współpracy z AHK.

 

Agnieszka Sygitowicz
Wiceprezes ŁSSE

Marek Michalik
Prezes ŁSSE

https://sse.lodz.pl/

Pawel Rzodkiewicz

Działania AHK Polska charakteryzują się dużym profesjonalizmem

Współpraca Bilfinger Tebodin Poland z AHK Polska stanowi znaczący element wzmocnienia naszej działalności na rynku przemysłowym oraz komercyjnym. Wymiana wspólnych doświadczeń oraz kontaktów biznesowych otwiera przed nami nowe możliwości w świadczeniu usług konsultingowych i inżynierskich dla lokalnych oraz międzynarodowych inwestorów. Działania AHK Polska charakteryzują się dużym profesjonalizmem oraz zaangażowaniem i przynoszą znakomite rezultaty.          

Paweł Rzodkiewicz

Business Development Director
Engineering & Maintenance
Bilfinger Tebodin Poland Sp. z o.o.
www.tebodin.bilfinger.com

Ella Grünefeld

Na przyszłość widzę tu bardzo duży potencjał

Od 20 lat pracuję w kontekście polsko-niemieckim, głównie dla niemieckich inwestorów w Polsce. Ponieważ znam zasady działania Izb Przemysłowo-Handlowych w Niemczech, dlatego po podjęciu decyzji o założeniu własnej działalności gospodarczej było dla mnie jasne, że zostanę członkiem AHK Polska. Jestem nim nieprzerwanie od 15 lat. We współpracy bardzo sobie cenię gotowość wsparcia i osobiste kontakty z pracownikami Izby zarówno w Warszawie jak i w regionach.
Zarządzając firmami jako Interim Manager potrzebuję efektywnych i sprawdzonych rozwiązań, a także płaszczyzny do wymiany doświadczeń.
Tak było np. z organizacją pierwszej w Polsce klasy patronackiej operatora maszyn szklarskich, gdzie obok osobistych konsultacji na miejscu, AHK umożliwiła także dialog z firmą o długoletnim doświadczeniu w szkolnictwie zawodowym.
Innym cennym aspektem członkostwa w Izbie są regularne spotkania i panele branżowe, podczas których przedstawiciele firm członkowskich poznają się, zacieśniają kontakty, nawiązują współpracę i zawierają transakcje.
Na przyszłość widzę tu bardzo duży potencjał, bo mimo globalizacji i internetowej transparentności rynków, ciągle jeszcze kupujemy u konkretnej osoby, reprezentującej daną firmę, często tę członkowską z AHK. Kierując się tą zasadą w wyborze dostawców towarów i usług, regularnie sięgam po listę firm członkowskich AHK.
Natomiast logo AHK w moich danych kontaktowych jest dla moich niemieckich klientów gwarancją jakości wykonywanej dla nich pracy.

Ella Grünefeld

Interim Managerin
http://www.ella-gruenefeld.eu/

Bożena Baldysz

Aktywnie działająca AHK była i jest dobrą platformą do rozwijania kontaktów i wymiany doświadczeń dla firm

Zakład gliwicki Opel Manufacturing Poland przystąpił do AHK w 1999 roku. Będąc firmą, która ma kierownictwo i główną siedzibę w Niemczech oraz podkreślającą swoje niemieckie korzenie i oparcie o niemiecką myśl techniczną, gliwicki Opel w naturalny sposób związał się w Polsce z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową.
Aktywnie działająca AHK była i jest dobrą platformą do rozwijania kontaktów i wymiany doświadczeń dla firm - członków Izby i z tej okazji Opel korzystał.
Program współpracy w ramach szkolnictwa zawodowego niewątpliwie jest największym sukcesem we wzajemnych kontaktach firmy i AHK.
W roku 2016 nawiązaliśmy współpracę przy opracowywaniu założeń dla naszej klasy patronackiej. AHK pomogło nam w wyborze kierunku nauczania (zdecydowaliśmy się na monterów mechatroników). Pomoc polegała również na nawiązaniu współpracy z innymi firmami, które mają swoje klasy patronackie. Od początku zdecydowaliśmy się na dodatkowe egzaminy, które nasi uczniowie zdają w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej.
Dodatkowe egzaminy powodują zupełnie inne podejście do zdobywanej wiedzy. Model niemiecki nastawiony jest na praktyczną naukę, a egzaminy wymagają przygotowania własnego projektu mechtronicznego i zaprezentowania Komisji.
Nasi uczniowie kończą szkołę z wiedzą praktyczną i teoretyczną przewyższającą standard (na podstawie porównania zdawalności egzaminów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Polsce).
AHK jest zawsze pomocne w kwestiach związanych z nauczaniem technicznym.

Bożena Baldysz

Kierownik ds. szkoleń i rozwoju
Opel Manufacturing Poland

Wojciech Graczyk

Z korzyścią dla całej polskiej gospodarki

Członkostwo innogy Polska w AHK jest dla mnie tak naturalne, że nigdy nie zastanawiałem się nad tym, dlaczego w AHK jesteśmy;-) Jako firma członkowska możemy pochwalić się już 16-letnim stażem. Od 2013 roku nasza aktywność obejmuje działania w ramach Komisji ds. Gazu i Energii przy izbie.

W dynamicznie rozwijającym się polskim społeczeństwie i jeszcze bardziej dynamicznej gospodarce, jest to miejsce prezentowania nieuniknionych zmian na rynku energii i ich konsekwencji. W otoczeniu prywatnych firm, które od zawsze działają na rynku konkurencyjnym, łatwiej jest przekonywać o nieuchronności potrzeby ochrony klimatu, budowy nowych modeli biznesowych dla rynku energii i potrzebie wypracowania ram regulacyjnych, które dogonią zmiany wokół.

Jako Komisja zaczynaliśmy od sporu o kształt rynku gazu. Dzisiaj widzimy, że tamten spór był ważny, ale jeszcze ważniejsze są zmiany na całym rynku energii i dostosowanie się do potrzeb i oczekiwań klientów. Z korzyścią dla całej polskiej gospodarki, nie tylko dla zagranicznych inwestorów.

 

Wojciech Graczyk

Dyrektor
Obsługa Prawna i Zarządzanie Regulacjami
Compliance Officer
Prezes  innogy Polska IT Support
innogy Polska S.A.
Przewodniczący Komisji ds. Gazu i Energii AHK Polska 

www.innogy.pl

Susanne Franke

Współpraca z AHK się opłaca

Theaterkunst to największy dom kostiumowy w Niemczech. Nasza kolekcja kostiumów składa się z około 10 milionów kostiumów, mundurów i akcesoriów, które udostępniamy dla produkcji krajowych i międzynarodowych. Nasi klienci to producenci reklamowi, filmowi, teatralni i telewizyjni. Od momentu założenia firmy w 1907 roku, ponad 100 lat temu, mocno się rozwinęliśmy i nadal rozwijamy naszą ofertę produktów. Wraz z kolejnymi sukcesami narodził się pomysł, aby stać się bardziej aktywnym na rynkach międzynarodowych.

Decyzja o utworzeniu naszego pierwszego oddziału w Polsce nie była przypadkowa. Mieliśmy już wielu klientów z Polski, którzy od lat prosili nas o otwarcie oddziału w Polsce. Ale to nie był jedyny powód tego kroku. Byliśmy również zainteresowani krajem ze względu na jego uznany i odnoszący sukcesy przemysł filmowy. Nowe programy promocji filmu sprawiły, że miejsce to stało się dla nas jeszcze bardziej atrakcyjne. Bliskość Berlina, w którym mieści się nasza siedziba główna, jest dużym atutem, ponieważ możemy szybko uzyskać dostęp do strojów z naszej głównej siedziby.

Działamy w Polsce od maja tego roku. Porównując oferty różnych dostawców dotyczące założenia firmy w Polsce, ostatecznie przekonał nas kompleksowy zakres usług i osobistego doradztwa oferowanego przez AHK Polska. Innym argumentem było to, że pracownicy izby posługują się językiem niemieckim, co oznacza, że byliśmy w stanie dopełnić wszystkich formalności w naszym języku ojczystym. Szczególnie na początku doceniliśmy kontakty pozyskane dzięki współpracy z AHK wśród społeczności lokalnej, która jest dla nas istotna. Ponadto wciąż powracają kwestie prawne i podatkowe, które możemy wspólnie szybko rozwiązać.

Jestem przekonana, że nawet po założeniu oddziału naszej firmy w Polsce, AHK pozostanie dla nas wiarygodnym partnerem w wielu kwestiach związanych z marketingiem, nieruchomościami komercyjnymi oraz ogólnymi kwestiami prawnymi i podatkowymi. Osoby z izby, z którymi współpracujemy są do naszej dyspozycji i zawsze kompetentnie nas wspierają. To się opłaciło: Do tej pory pozyskaliśmy ponad 15 nowych klientów z branży filmowej w Polsce.
Obecnie pracujemy nad nowym projektem zdobywcy Oscara Floriana Gallenbergera, "Turncoat", a także nad produkcjami "Zygielbojms Death" i "Sloborn". Ponadto w ostatnim czasie wyposażyliśmy w nasze kostiumy filmy i seriale takie jak: "Korona Królów", "Stulecie Winnych", "Kamerdyner" czy "Powidoki".
Polski rynek wciąż ma duży potencjał i mamy nadzieję, że dzięki naszej wiedzy, usługom i unikalnej kolekcji kostiumów wniesiemy znaczący wkład w polski przemysł filmowy. 

Susanne Franke

Dyrektor zarządzająca
Theaterkunst GmbH

https://theaterkunst.de