Nieruchomości w Polsce – polsko-niemiecki portal ogłoszeń

© iStock.com/peshkov

Polska jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów z Niemiec. Wskazuje na to zarówno silna obecność przedsiębiorstw niemieckich w naszym kraju, liczne rankingi międzynarodowe, a także prowadzone przez nas badania.

Poszukują Państwo osoby zainteresowanej kupnem lub najmem nieruchomości w Polsce? Polsko-niemiecki portal ogłoszeń umożliwia promowanie obiektów komercyjnych. Od terenów inwestycyjnych, magazynów i hal logistycznych, po warsztaty i zakłady produkcyjne, hotele oraz miejskie powierzchnie handlowe i biurowe.

Do naszej Izby zgłaszają się liczne firmy i pośrednicy poszukujące nieruchomości w Polsce lub chcące sprzedać je inwestorom z Niemiec. Odpowiadając na zgłaszane zapotrzebowanie, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa uruchomiła specjalny portal z ogłoszeniami.

Więcej informacji

Dwujęzyczny portal pozwala na kierowanie ogłoszeń o nieruchomościach komercyjnych na rynek polski i niemiecki.

Zalety zamieszczenia ogłoszenia w naszym serwisie to:

  • Dzięki obecności na naszej stronie internetowej dotrą Państwo ze swoją ofertą do szerokiego grona inwestorów zarówno w Niemczech, jak i w Polsce
  • Zapewniamy profesjonalne tłumaczenie ogłoszeń
  • Oferty nieruchomości na naszej platformie są sugerowane inwestorom w ramach naszych usług doradztwa lokalizacyjnego
  • Promujemy ogłoszenia wśród naszych firm członkowskich
  • Doradzamy Państwu w przypadku zapytań ofertowych

Serdecznie zapraszamy do współpracy. Jeśli chcieliby Państwo poznać naszą ofertę w zakresie umieszczenia ogłoszenia sprzedaży lub najmu nieruchomości, zachęcamy do kontaktu. 

Aktualne oferty nieruchomości:

Do wynajęcia: Nowoczesna hala produkcyjna (1000 m²) w Świnoujściu na granicy polsko-niemieckiej

Do wynajęcia oferowana jest nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa w Świnoujściu. Budynek jest w stanie surowym zamkniętym i czeka na najemcę. W krótkim czasie może zostać wykończony zgodnie ze specyfikacją przyszłego najemcy. Powierzchnia hali wynosi 1.000 m², z częścią biurową i socjalną o powierzchni 350 m² rozłożoną na dwóch kondygnacjach. W pobliżu znajduje się nowy terminal instalacji morskich elektrowni wiatrowych Orlen-Neptun, terminal LNG, przystań promowa do Skandynawii oraz terminal kontenerowy. Inwestorem jest lokalna firma zajmująca się obróbką metali CNC. Wysokość hali w świetle wynosi 7-9,5 metry. Hala posiada dwie bramy wjazdowe o wysokości 4 metrów. Obiekt ma bezpośredni dostęp do nabrzeża.

Więcej>>

Na wynajem: Nowoczesna hala produkcyjna (1500 m²) w Radomiu

Do wynajęcia nowo wybudowana hala o przeznaczeniu produkcyjno-magazynowym w Radomiu. Powierzchnia hali wynosi dokładnie 1 481 m² i posiada atrakcyjną część biurowo-socjalną z powierzchnią do wynajęcia 243 m² na każdym piętrze. Budynek biurowo-socjalny posiada trzy kondygnacje, które mogą być wynajmowane oddzielnie. Właściciel posiada sąsiednią działkę z możliwością rozbudowy.

Więcej>>

Na wynajem: Wielokondygnacyjny budynek usługowy pod Opolem niedaleko autostrady

Oferowany na wynajem wielokondygnacyjny budynek usługowy o powierzchni użytkowej ponad 1000 m² znajduje się w miejscowości Komprachcice w południowo-zachodniej Polsce. Nieruchomość była wcześniej wykorzystywana przez firmy handlowe i gastronomiczne, ale można ją również zaadaptować do innych celów, takich jak montaż, magazynowanie lub usługi.

Więcej>>

Na sprzedaż lub wynajem nowoczesna hala produkcyjna w Lipianach w zachodniej Polsce.

Przedmiotem sprzedaży może być również nieobciążona spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która jest właścicielem nieruchomości.Polska spółka zależna niemieckiej firmy prowadziła wcześniej w budynku zakład produkcji mebli i forniru zatrudniający 170 pracowników. Hala została całkowicie opróżniona z maszyn i urządzeń i jest gotowa do rozpoczęcia działalności.

Więcej>>

Na sprzedaż: Wynajęta nieruchomość komercyjna pod Poznaniem

Nowoczesna nieruchomość biurowo-magazynowa wynajęta niemieckiej firmie jest sprzedawana jako atrakcyjny obiekt inwestycyjny. Nieruchomość zlokalizowana jest w miejscowości Tarnowo Podgórne, około 10 km od Poznania. Autostrada A2 łącząca Warszawę i Berlin oraz najbliższe międzynarodowe lotnisko Poznań-Ławica znajdują się w odległości 15-20 minut jazdy samochodem.

Więcej>>

Do wynajęcia: Hala produkcyjno-magazynowa w Łodzi

Do wynajęcia oferowana jest hala przemysłowa o powierzchni 2704 m² w Łodzi. Powierzchnia jest częścią większego budynku komercyjnego. Nieruchomość może być przeznaczona na działalność dystrybucyjną, logistyczną lub produkcyjną. Do tej pory był wykorzystywany jako przestrzeń magazynowa przez producenta zabawek. Budynek będzie dostępny od lutego 2024 roku.

Więcej>>

Do wynajęcia: Hala produkcyjno-magazynowa pod Łodzią

Do wynajęcia nowoczesna hala przemysłowa o powierzchni 2680 m² w Pabianicach, w aglomeracji łódzkiej. W nieruchomości mamy ponad 100 najemców. Nieruchomość nadaje się pod dystrybucję, logistykę lub produkcję.

Więcej>>

Zabytkowy zespół u podnóża Karkonoszy niedaleko granicy polsko-niemieckiej na sprzedaż

W skład budynku wchodzi część mieszkalna oraz część gospodarcza. Aktualnie odremontowany został kawałek części gospodarczej, przeznaczonej na organizowanie przyjęć okolicznościowych czy jakichkolwiek eventów oraz zorganizowanych wydarzeń. Warunkiem jest odpowiednia renowacja obiektu.

Więcej>>

Do wynajęcia: Hala przemysłowa/logistyczna w pobliżu granicy polsko niemieckiej (Skwierzyna)

Oferowana na wynajem lub sprzedaż jest nowoczesna hala produkcyjno-logistyczna, którą deweloper nieruchomości przemysłowych buduje pod klucz do kwietnia 2024 roku. Nieruchomość zlokalizowana jest w Skwierzynie (woj. lubuskie), w pobliżu drogi ekspresowej S3. Całkowita dostępna powierzchnia wynosi 6 100 m².

Więcej>>

Do wynajęcia: Hala przemysłowa/logistyczna w pobliżu granicy polsko niemieckiej (Świebodzin)

Przedmiotem wynajmu jest nowoczesna hala produkcyjno-logistyczna, którą deweloper buduje pod klucz do marca 2024 roku. Nieruchomość zlokalizowana jest w Świebodzinie (woj. lubuskie), w pobliżu drogi S3 i autostrady A2. Całkowita dostępna powierzchnia wynosi 8.000 m². Minimalna powierzchnia oferowana do wynajęcia to 4.000 m². Możliwe jest oddzielenie konstrukcyjne powierzchni najmu od pozostałej części hali.

Więcej>>

Do wynajęcia: Nowocześnie wyposażony wielokondygnacyjny budynek logistyczny położony 70 km od granicy niemieckiej

Nieruchomość wielokondygnacyjna zlokalizowana jest w mieście Świebodzin (województwo lubuskie), położonym przy drodze ekspresowej S3 i autostradzie A2. Dostępna powierzchnia użytkowa wynosi 1.334 m². Bliskość granicy z Niemcami stwarza doskonałe warunki dla inwestycji logistycznych. Do niedawna nieruchomość była użytkowana przez międzynarodową firmę kurierską, która na przestrzeni lat zmodernizowała budynek.

Więcej>>

Na sprzedaż działka o powierzchni 2,6 ha w strefie przemysłowej przy lotnisku w Gdańsku


Na sprzedaż działka budowlana o powierzchni ok. 2,6 ha w przemysłowej dzielnicy Kokoszki w Gdańsku. Nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę produkcyjno-magazynową. Bezpośrednie sąsiedztwo Portu Lotniczego w Gdańsku oraz regionu metropolitalnego Trójmiasta stwarza doskonałe warunki dla różnego rodzaju inwestycji przemysłowych.

Działka znajduje się w dobrze rozwiniętym obszarze gospodarczym. Do głównych inwestorów należą amerykańska firma Weyerhaeuser, która prowadzi fabrykę włókna sieciowanego, oraz firma budowlana Pekabex, która produkuje prefabrykowane elementy budowlane. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się kilka przedsiębiorstw zajmujących się handlem materiałami budowlanymi oraz wytwórnia betonu. Na tyłach nieruchomości znajduje się teren ogródków działkowych.

Więcej>>

Na sprzedaż: Hala produkcyjno-magazynowa w północno-zachodniej Polsce do przetwórstwa rybnego


Pierwotny rok budowy zakładu to około 2011, kiedy to w tym miejscu rozpoczęto przetwórstwo ryb (filety z pstrąga i produkty maties). Całkowita powierzchnia budynków w tym czasie wynosiła około 3 150 m2. Gruntowna przebudowa, rozbudowa i reorganizacja przestrzeni w latach 2021-2022 zwiększyła całkowitą powierzchnię użytkową do około 5.850 m2.

Dziś obiekt jest ukończony i obecnie przystosowany do produkcji łososia i kawioru, a na miejscu znajdują się maszyny i urządzenia oraz wymagane instalacje stałe, takie jak chłodnie i mroźnie, technologia clean room, para wodna, ciepło technologiczne i woda oraz klimatyzacja.
Lokalizacja Doble w województwie zachodniopomorskim charakteryzuje się działalnością rolniczą i leśną. Ponadto w szerszym otoczeniu w tym regionie Polski zlokalizowanych jest wiele przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem rybnym.

Więcej>>

Na sprzedaż: Teren przemysłowy z halą produkcyjną w Wielkopolsce


Przedmiotem sprzedaży jest teren przemysłowy w Ostrzeszowie w województwie wielkopolskim dostosowany do prowadzania działalności produkcyjno-logistycznej. Na nieruchomości o powierzchni całkowitej 3 ha oprócz nieczynnego już od pół roku zakładu produkcyjnego konstrukcji stalowych (3000 m2) do dyspozycji są również zadaszone obiekty magazynowe (4000 m2) oraz budynki socjalne i biurowe (3000 m2).

Teren działki jest utwardzony oraz uzbrojony w prąd i wodę, natomiast ogrzewanie centralne oparte jest na własnej kotłowni na olej opałowy. Ponadto hala produkcyjna wyposażona jest w 5 suwnic o udźwigu 3, 5 i 8 ton. Istnieje możliwość zakupienia całości lub części obiektu w celu prowadzenia działalności produkcyjnej o profilu zbliżonym do dotychczasowego – przez 40 lat prowadzona była tutaj produkcja konstrukcji stalowych. 

Więcej>>

Na sprzedaż: Teren z pozwoleniem na pirolizę tworzyw sztucznych w pobliżu autostrady A2


Oferta obejmuje niezabudowaną działkę o łącznej powierzchni ponad 40 000 m² w gminie Ostrowite koło Gniezna (woj. wielkopolskie) niedaleko autostrady A2.

Nieruchomość zawiera pozwolenie na realizację procesów pirolizy tworzyw sztucznych. Piroliza jest jedną z najbardziej innowacyjnych technologii w recyklingu tworzyw sztucznych. W związku z celami Komisji Europejskiej w zakresie ochrony klimatu przyznane już zezwolenie nieruchomości jest dla inwestorów możliwością natychmiastowego wejścia na rynek chemicznego recyklingu tworzyw sztucznych. Uwzględniają, że Unia Europejska ma zadanie osiągnięcie poziomu recyklingu tworzyw sztucznych na poziomie 50% w 2025 i 55% w 2030, inwestycja jawi się jako perspektywiczna. Cena zakupu wynosi 3.500.000 zł.

Więcej>>

Na sprzedaż: Hala logistyczna z chłodnią w pobliżu portu w Gdyni
 

Przedmiotem sprzedaży jest nowa hala magazynowa w trakcie budowy wraz z przylegającym budynkiem administracyjno-socjalnym o powierzchni całkowitej 1 902,38 m2 (użytkowej ok 1802 m2) usytuowana na dużej działce o powierzchni 8117 m2, znajdująca się w Kosakowie, obręb Kazimierz. Hala jest do dokończenia przez kupującego, do dyspozycji jest też firma wykonująca do tego etapu  budowę. Cały obiekt może być oddany pod klucz do września 2023 roku.

Na aktualnym etapie budowy można dokonać zmian w planach i przeznaczeniu hali magazynowej na halę produkcyjną lub inne według potrzeby. Można także na tej działce  zwiększyć powierzchnię hali o 800m2. Przy nieruchomości znajdują się działki które można dokupić o powierzchni ok. 10 000 m2.

Więcej>>

Pod wynajem: Budowa obiektu magazynowego BTS (build-to-suit) pod Wrocławiem blisko autostrady A4


Przedmiotem oferty jest niebawem budowany park logistyczny pod wynajem, który docelowo będzie liczyć ponad 32 000 mkw. Działka inwestycyjna znajduje się w Stanowicach w gminie Oława pod Wrocławiem (województwo dolnośląskie) z szybkim dostępem do autostrady A4 oraz obwodnicy Wrocławia. W ramach inwestycji BTS (build-to-suit) obiekt zostanie dostosowany do potrzeb najemcy.

Gmina Oława wraz z mieszkańcami miasta Oława liczy około 48 000 mieszkańców i znajduje się 20 km od Wrocławia, stolicy województwa dolnośląskiego. Nieruchomość zlokalizowana jest w strefie przemysłowej w bardzo dogodnej lokalizacji. Dojazd do obwodnicy Wrocławia zajmuje zaledwie 10 minut, a do autostrady A4 25 minut. 

Więcej>>