Na sprzedaż: Wynajęta nieruchomość komercyjna pod Poznaniem

Na sprzedaż: Wynajęta nieruchomość komercyjna pod Poznaniem

Nowoczesna nieruchomość biurowo-magazynowa wynajęta niemieckiej firmie jest sprzedawana jako atrakcyjny obiekt inwestycyjny. Nieruchomość zlokalizowana jest w miejscowości Tarnowo Podgórne, około 10 km od Poznania. Autostrada A2 łącząca Warszawę i Berlin oraz najbliższe międzynarodowe lotnisko Poznań-Ławica znajdują się w odległości 15-20 minut jazdy samochodem.

Budynek stoi na terenie o wielkości ok. 5700 m². Powierzchnia użytkowa wynosi około 1800 m², z czego ponad 800 m² przypada na dwupiętrową część biurową z showroomem, a niecałe 900 m² na powierzchnię magazynową. Pozostała powierzchnia to pomieszczenia techniczne. Do dyspozycji pracowników jest 50 miejsc parkingowych. Budynek magazynowy posiada dwie rampy załadunkowe. W 2021 r. przeprowadzono szeroko zakrojone prace remontowe, których koszt wyniósł około 350 000 zł. W sierpniu 2022 r. została przeprowadzona wycena przez biegłego rzeczoznawcę, która określiła łączną wartość na ponad 5,9 mln zł.

Tarnowo Podgórne to przedmieście Poznania, jednego z najsilniejszych ośrodków gospodarczych w Polsce. W aglomeracji mieszka około 900 000 mieszkańców. Ważnymi pracodawcami w regionie są Volkswagen, Beiersdorf i Solaris. Ponadto miasto akademickie Poznań z 25 uniwersytetami posiada jeden z najsilniejszych ośrodków badawczych w Polsce.