Scanway Sp. z o.o.

Scanway Sp. z o.o.

Wrocław, Polska

https://scanway.pl/

Scanway Sp z o.o. to polska firma technologiczna, która tworzy autorskie systemy wizyjne dla klientów przemysłowych oraz systemy obrazowania ziemi oraz diagnostyki satelitów do zastosowania w sektorze kosmicznym. Poprzez umiejętne połączenie wiedzy i technologii tworzy autorskie rozwiązania wizyjne dopasowane pod konkretne potrzeby procesu technologicznego.
Specjalizuje się w znajdowaniu rozwiązań trudnych i skomplikowanych problemów. Z sukcesami działa w następujących branżach: automotive, poligraficznej, drzewnej i meblarskiej, farmaceutycznej, spożywczej oraz kosmicznej.

Dlaczego firma została nominowana do nagrody?

Firma wdraża swoje rozwiązania w kooperacji między innymi z producentem satelitów - firmą German Orbital System (GOS). Ta współpraca umożliwiła wyniesienie na orbitę satelity, którego integralną częścią są autorskie systemy Scanway: SOP (teleskop) oraz SHS (system autodiagnostyki satelitów).
Jeden z zaprojektowanych i wykonanych we Wrocławiu teleskopów weźmie udział w planowanej misji niemieckiej rakiety orbitalnej pod patronatem DLR (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt German - Aerospace Center). Urządzenie zostało zakupione za pośrednictwem German Orbital System na rzecz niemieckiej firma lotniczej Isar Aerospace z siedzibą w Monachium.
Dzięki wiedzy i doświadczeniu firma jest w stanie realizować złożone technologicznie projekty zarówno w branży kosmicznej jak i przemysłowej.