Muzeum Gazowni Warszawskiej
Spotkanie regionalne
Board & Directors' Club
Social Networking
Warszawa - Board & Directors' Club
Miejsce
Muzeum Gazowni Warszawskiej
ul. Seweryna Krzyżanowskiego 7
01-220
Warszawa
Show place in map
Język spotkania
Polski
Bezpłatne. Wydarzenie dedykowane firmom członkowskim.
Początek wydarzenia
27.02.2025 · 18:00
Koniec wydarzenia
27.02.2025 · 22:00
rejestracja

Data rejestracji

24.02.2025

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja nie jest wiążąca. Po rejestracji otrzymacie Państwo na podany adres mailowy potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu.

„Szanowna Madame Curie, bardzo podziwiam pani intelekt, energię i uczciwość.” (Albert Einstein do Marii Skłodowskiej-Curie)

"WYBITNE UMYSŁY W DIALOGU”

 

 

Szanowni Państwo!


Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa zaprasza Państwa serdecznie na najbliższe spotkanie stacjonarne Board & Directors' Club AHK Polska, które odbędzie się w czwartek 27 luty 2025 o godzinie 18:00 w Muzeum Gazowni Warszawskiej.

"WYBITNE UMYSŁY W DIALOGU” to tytuł naszego spotkania.

Jaka relacja łączyła dwa największe umysły XX wieku? Co mieli sobie do powiedzenia Maria Skłodowska-Curie i Albert Einstein, którzy przez ponad dwie dekady (1911-1932) korespondowali ze sobą, o sprawach codziennych, aktualnej sytuacji w Europie i najnowszych odkryciach naukowych?

W pisanych po francusku i odręcznie listach Marii Skłodowskiej-Curie dochodzi do głosu jej powściągliwość i pragmatyzm, w pisanych po niemiecku i na maszynie listach Alberta Einsteina jest sporo ekspresji, ale i szacunku dla starszej o 12 lat koleżanki. Korespondencja dwójki wybitnych uczonych pozwala zajrzeć w ich wzajemne relacje oparte na szczerym podziwie, szacunku i przyjaźni.

Podczas pierwszego w tym roku Board & Directors' Club AHK Polska w Warszawie zapraszamy na spotkanie wokół książki „Maria Skłodowska-Curie · Albert Einstein LISTY /1911-1932/” wydanej w styczniu br. przez Fundację Rozwoju Edukacji dla Przemysłu wraz z Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Gośćmi spotkania będą dr Ewa Łabno-Falęcka, pomysłodawczyni projektu książki i prezeska Fundacji Rozwoju Edukacji dla Przemysłu, oraz prof. Jan Piskurewicz – historyk, badacz historii nauki w XIX i XX wieku w Polsce i w Europie.

Zapraszamy do rozważań i wspólnej refleksji. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie dla Państwa źródłem kreatywności, intelektualną przyjemnością oraz dostarczy inspiracji do rozmów bilateralnych, które jak zwykle będą bardzo ważną częścią wieczoru.

Nasze spotkanie umili specjalnie wyselekcjonowany wybór niemieckich win.

Cieszymy się na spotkanie z Państwem.

 

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja nie jest wiążąca. Po rejestracji otrzymacie Państwo na podany adres mailowy potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu. Udział w spotkaniu dla firm zrzeszonych w AHK Polska jest bezpłatny. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa po 24.02.2025 zastrzegamy sobie prawo obciążenia uczestnika kosztami organizacyjnymi w wysokości 250 PLN + 23% VAT od osoby.

 

Dagmara Bochon

Dagmara Bochon

Manager działu Eventy

PARTNER WYDARZENIA

Speaker

dr Ewa Łabno - Falęcka

Prezeska Fundacji Rozwoju Edukacji dla Przemysłu.

prof. Jan Piskurewicz

Absolwent Wydziału Historii UW (1978) a następnie pracownik Instytutu Historii Nauki PAN (m.in. kierownik zakładu i zastępca dyrektora Instytutu). W ubiegłych latach pracował także w Uniwersytecie Warszawskim - w Centrum Badań Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego (1998-2003) i w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (2002-2018) oraz w Komitecie Badań Naukowych (1991-1993), gdzie kierował Wydziałem Współpracy ze Społecznymi Instytucjami Nauki. Członek Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, Towarzystwa Historii Edukacji i Kasy Mianowskiego Fundacji Popierania Nauki (redaktor jej rocznika „Nauka Polska”). Od 1985 doktor, a od 2012 profesor zwyczajny. Zainteresowania naukowe: historia nauki i edukacji – m.in. dzieje organizacji naukowych w Polsce i zagranicą w XIX i XX wieku, wybitne postaci uczonych i organizatorów nauki, społeczny kontekst uprawiania nauki, metodologia badań naukowych, polityka naukowa. Autor ponad 120 publikacji, w tym 5 książek.