Lider transformacji cyfrowej 4.0
Transformacja cyfrowa w organizacji. Studia podyplomowe Uniwersytetu SWPS pod patronatem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej
Lider transformacji cyfrowej 4.0 - webinar USWPS
„Lider transformacji cyfrowej 4.0. Transformacja cyfrowa w organizacji” to unikatowe studia podyplomowe Uniwersytetu SWPS pod patronatem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.
W czasach ciągłego podłączenia do sieci, umiejętnościami, które pozwalają zdobyć przewagę jest szybkość reakcji na nowe trendy i zdolność do zidentyfikowania kluczowych informacji. Nowoczesny biznes działa w sposób bardziej dynamiczny niż kiedykolwiek. Niezbędnym jest zbudowanie efektywnie funkcjonującej organizacji, na czele której stoi lider zarządzający przedsiębiorstwem z uwzględnieniem rewolucji cyfrowej i długoterminowych celów. Praktyczną wiedzę w tym zakresie daje starannie zaprojektowany program studiów.
Studia przeznaczone są dla menedżerów, członków zarządu, kierowników i pracowników technicznych, których rola polega na wprowadzaniu zmiany w organizacji z wykorzystaniem narzędzi i rozwiązań Przemysłu 4.0 i których zadanie to połączenie współpracy wszystkich działów i obszarów w ramach jednej organizacji. Nie jest wymagane wykształcenie i wiedza techniczna. Celem studiów jest przygotowanie absolwenta do pełnienia roli lidera sekcji „wprowadzanie zmiany w organizacji”, dostarczenie praktycznej wiedzy i umiejętności z zakresu Przemysłu 4.0, cyfryzacji, robotyzacji a także finansowania przemysłu, otoczenia prawnego, marketingu, nowoczesnych metod zarządzania, zapoznanie z nowymi trendami oraz stworzenie platformy wymiany informacji i kontaktów.
W ramach studiów przewidziane zostały trzy sesje wyjazdowo – warsztatowe podczas których wiedza pozyskana w czasie wykładów i seminariów będzie mogła zostać skonfrontowana w laboratoriach fabrykach zabudowanych w oparciu o technologie Przemysłu 4.0. Studia trwają dwa semestry i odbywają się w trybie dwudniowych zjazdów piątek-sobota, co 2-3 tygodnie. Eksperci zaproszeni do współtworzenia tego kursu, to praktycy z wieloletnim doświadczeniem biznesowym w różnych branżach, a także doświadczeni wykładowcy akademiccy.
Patronat Technologiczny
APA Group, Balluff, Beckhoff Automation, FANUC Polska, Kuka Poland, Mercedes-Benz Manufacturing Poland, Siemens