This content is subject to copyright.
Spotkanie online
Szkolenia & Warsztaty
Spotkania online/Webcasty
Webinar: Własna instalacja OZE i umowy cPPA w kontekście optymalizacji kosztów energii przedsiębiorstwa i raportowania ESG
Online Event
Spotkanie online
Język spotkania
polski
bezpłatne
Początek wydarzenia
11.07.2023 · 10:00
Koniec wydarzenia
11.07.2023 · 11:30
Partner spotkania

Zapewnienie własnemu przedsiębiorstwu energii ze źródeł odnawialnych, czy to poprzez zawieranie umów bezpośrednio z wytwórcą (tzw. corporate PPA), czy też budowę własnych źródeł energii opartych o instalacje OZE, głównie fotowoltaikę oraz działania związane z poprawą efektywności energetycznej pozwalają nie tylko na zmniejszenie poboru energii w przedsiębiorstwie, ale również na optymalizację kosztów i „zazielenienie” energii.

Corporate PPA oraz budowa własnych źródeł w ujęciu prawnym stanowią jeszcze pewne novum, ale z perspektywy prowadzenia biznesu są narzędziem takim, jak każde inne. Muszą być sensowne i wydajne. Warto je poznać bliżej, aby korzystać z nich skutecznie. Jeżeli firma wejdzie w krąg oddziaływania raportowania ESG, korzyść może być dodatkowa. Podczas warsztatów przybliżymy kluczowe aspekty tej tematyki. 

 

Szanowni Państwo,

ruszamy z kolejną edycją bezpłatnego programu Young Energy Europe, którego celem jest podwyższanie efektywności energetycznej przedsiębiorstw oraz znajdowanie oszczędności dzięki proekologicznym rozwiązaniom i innowacjom. Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w warsztatach z ekspertami z kancelatrii JDP, którymi rozpoczynamy czwartą już edycję programu YEE (więcej informacji TUTAJ).

 

Program warsztatów:

  1. Czym jest corporate PPA i jakie korzyści może zapewnić?
  2. Na czym polegają obecnie najpopularniejsze na rynku typy umów corporate PPA?
  3. Typowe pułapki w procesie zawierania cPPA?
  4. Na czym polega budowa własnych źródeł OZE i jakie modele występują?
  5. Potencjał biznesowy drzemiący w nadchodzących zmianach przepisów (m.in. linia bezpośrednia).
  6. Wykorzystanie corporate PPA oraz własnego źródła OZE w kontekście obowiązków raportowania ESG.

 

Prelegenci:

Michał Drozdowicz Radca prawny | Head of Energy and Renewables Practice

Radca prawny, szef Zespołu Energetyki i Źródeł Odnawialnych z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w doradztwie na rzecz przedsiębiorców polskich i zagranicznych, obejmującym m.in. pomoc prawną przy najistotniejszych w kraju inwestycjach w źródła wytwórcze (konwencjonalne) oraz infrastrukturę energetyczną.

Zajmuje się prawem energetycznym, ze szczególnym uwzględnieniem energetyki odnawialnej. Doradzał klientom w przedsięwzięciach dotyczących rozwoju oraz nabywania odnawialnych źródeł energii, w tym w szczególności w analizach due diligence w transakcjach M&A oraz finansowania OZE, przede wszystkim branży PV. Wspierał klientów w sprawach regulacyjnych, w kwestiach kluczowych umów sektora energii, w tym umowach przyłączeniowych, dostaw komponentów, kontraktów budowlanych, O&M, długoterminowych umowach o zakup energii zawieranych między wytwórcą a odbiorcą przemysłowym (PPA, cPPA).

Michał, przed dołączeniem do JDP, zbierał doświadczenie w międzynarodowych kancelariach prawnych, w ostatnich latach kierując krajową praktyką energetyki w jednej z nich. Od lat jest rekomendowany przez międzynarodowe rankingi prawnicze (Chambers & Partners, Who’s Who Legal, IFLR 1000, Legal 500). W 2020 roku otrzymał nagrodę Client’s Choice przyznawaną przez Lexology.

Karol Brunejko Associate | Energy and Renewables Practice

Associate w Zespole Energetyki i Źródeł Odnawialnych. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa energetycznego, ze szczególnym uwzględnieniem projektów związanych z inwestycjami w zakresie odnawialnych źródeł energii.

Doradza przedsiębiorcom krajowym i zagranicznym z sektora energetycznego w sprawach regulacyjnych, kontraktowych i korporacyjnych. Wspiera klientów w postępowaniach przed Urzędem Regulacji Energetyki. Posiada również doświadczenie w zakresie doradztwa przy procesach inwestycyjnych, w szczególności w odniesieniu do pozwoleń administracyjno-prawnych (budowlanych, środowiskowych, lokalizacyjnych, itp.) niezbędnych dla budowy źródeł energii odnawialnej.

Koordynował i brał udział w współtworzeniu licznych raportów due dilligence w sektorze OZE. Uczestniczył także w transakcjach M&A podmiotów z sektora energetyki odnawialnej.

Joanna Wierzbicka-Grajek

Joanna Wierzbicka-Grajek

Manager

Webinar w ramach programu Young Energy Europe

Speaker

Michał Drozdowicz

Radca prawny, Head of Energy and Renewables Practice

Karol Brunejko

Associate | Energy and Renewables Practice