Region Wrocław
Szkolenia & Warsztaty
Spotkania online/Webcasty
SZKOLENIE ONLINE: Dekarbonizacja przedsiębiorstwa, czyli ESG to nie tylko raportowanie
Język spotkania
polski
Firmy członkowskie AHK Polska:
500 PLN + VAT

Firmy nieczłonkowskie AHK Polska:
670 PLN + VAT
Początek wydarzenia
22.05.2024 · 10:00
Koniec wydarzenia
22.05.2024 · 14:30
rejestracja

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Biuro Regionalne Izby we Wrocławiu wspólnie z firmą AdREM PSA serdecznie zapraszają na SZKOLENIE ONLINE  nt.: Dekarbonizacja przedsiębiorstwa, czyli ESG to nie tylko raportowanie, które odbędzie się 22.05.2024 w godzinach 10:00-14:30. 

 


 

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań naszych czasów. W celu ograniczenia skutków tych zmian Unia Europejska wprowadziła szereg regulacji, takich jak Dyrektywa CSRD i wynikający z niej obowiązek raportowania działań związanych ze zrównoważonym rozwojem, potocznie zwany raportowaniem ESG.

Do tych nowych obowiązków warto przygotować się jak najwcześniej, ponieważ będą wymagały zgromadzenia i przeanalizowania bardzo dużej ilości danych – bez względu na wielkość firmy. Średnie i małe przedsiębiorstwa mogą być bowiem zmuszone do działań znacznie wcześniej, niż wynikałoby to z kalendarza unijnego, ze względu na wymagania swoich większych klientów, które obowiązkom raportowania będą podlegać szybciej.

Raportowanie to jednak tylko część obowiązku. Bardzo często zapomina się, że ESG to także (a może przede wszystkim) obowiązek rzeczywistej transformacji przedsiębiorstwa. A to oznacza konkretne działania, plany i inwestycje. Podczas szkolenia postaramy się opowiedzieć, jak do tego podejść praktycznie, zachowując równowagę pomiędzy kosztami a wymaganiami. I przy tym dostrzec płynące z nowych wymagań korzyści, a nie tylko kolejne uciążliwe obowiązki. Szkolenie adresujemy przede wszystkim do przedsiębiorstw produkcyjnych.

 

PROGRAM SZKOLENIA:

Część 1:

  • Kontekst: dyrektywa CSRD i jej wpływ na działalność biznesową
  • Ślad węglowy w raporcie ESG
  • Studium przypadku "Jak zdekarbonizować krowę"
  • Znaczenie danych w budowaniu strategii dekarbonizacji
  • Etapy wdrożenia procesu dekarbonizacji – podejście praktyczne

Część 2:

  • Krótkie podsumowanie Części 1 warsztatów
  • Ślad węglowy -  jak redukować emisje z Zakresu 1 i 2
  • Ślad węglowy – meandry Zakresu 3, analiza poszczególnych kategorii i przygotowanie do gromadzenia danych
  • Strategia 1.0 i co dalej?

 

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zgłoszenie prosimy przesyłać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na górze strony do dnia: 15.05.2024

Uwaga! Bezkosztowa rezygnacja wyłącznie pisemnie do dnia 15.05.2024

Po tym terminie obciążymy Państwa pełnymi kosztami uczestnictwa. Do dn. 17.05.2024 uczestnicy otrzymają pisemne potwierdzenie udziału w szkoleniu. AHK Polska zastrzega sobie prawo do zmian w programie szkolenia lub zmiany terminu. Informacja telefoniczna pod numerem: +48 501 92 23 59


Zapraszamy!

Beata Ausbiter-Żuk

Beata Ausbiter-Żuk

Biuro Regionalne Wrocław

Partner

Speaker

Joanna Cembrowicz

Prezes Zarządu i współtwórczyni start-upu AdREM PSA.
Przez 16 lat była Dyrektorem Real Estate w Volvo w Polsce, a później także dodatkowo w krajach bałtyckich, odpowiadając za cały obszar zarządzania nieruchomościami, kwestie ochrony środowiska oraz transformacji energetycznej firmy. Wcześniej związana z takimi firmami jak ABB i ALSTOM.
Niemal od początku kariery tematy związane z wpływem przedsiębiorstw produkcyjnych na środowisko były w centrum jej działań – zainicjowała i zrealizowała wiele innowacyjnych projektów budowlanych, modernizacyjnych i optymalizacyjnych.
Obecnie jako CEO start-upu AdREM PSA ( www.adrem.energy ) skupia się na dekarbonizacji przedsiębiorstw, optymalizacji procesów zarządzania odpadami w firmach oraz środowiskowymi aspektami związanymi z raportowaniem ESG: zbieraniem i analizą danych, wyliczaniem emisji, tworzeniem strategii dekarbonizacji oraz konkretnych planów działań, żeby proces dekarbonizacji przeprowadzić w praktyce. W marcu 2024 planuje premierę specjalnej, powstałej na bazie praktycznych doświadczeń, aplikacji „ESG Dashboard”, która uprości i zautomatyzuje wiele obowiązków związanych z raportowaniem ESG.