This content is subject to copyright.
Top Event
Top
Spotkanie online
Digital Academy
Przemysł 4.0
Spotkania online/Webcasty
Akademia 4.0: Ryzyka Przemysłu 4.0. Czy warto grać w cyber-ruletkę?
Miejsce
Spotkanie online
Show place in map
Język spotkania
polski
Firmy członkowskie AHK Polska:
349 PLN + VAT / 499 PLN + VAT

Firmy nieczłonkowskie AHK Polska:
449 PLN + VAT / 579 PLN + VAT
Początek wydarzenia
15.11.2022 · 10:00
Koniec wydarzenia
15.11.2022 · 13:15

W ocenie ekspertów przedsiębiorstwa można podzielić na dwie grupy: te, które stały się już celem cyber-ataku oraz te, które cyber-ataku dopiero doświadczą. Dobre praktyki z zakresu cyberbezpieczeństwa wskazują przy tym jednoznacznie, że najlepszym sposobem na uodpornienie firmy na ataki hackerskie, niepożądane wycieki danych i inne incydenty naruszające bezpieczeństwo jest podnoszenie świadomości. Dotyczy to zarówno szeregowych pracowników, jak również osoby zarządzające przedsiębiorstwem, członków zarządu, czy kadrę managerską. Szczególnie ważna jest przy tym rola CISO - Chief Information Security Officera, który odpowiada za tworzenie, rozwijanie i wdrażanie strategii dla bezpieczeństwa organizacji.

Czy warto zatem grać w cyber-ruletkę? Czy cyberbezieczeństwo jest jedynie kosztem czy może inwestycją?

Zapraszamy na szkolenie z cyklu Akademia 4.0, podczas którego nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniami i dobrymi praktykami z zakresu cybersecurity.

 

PROGRAM

1. Wprowadzenie do Przemysłu 4.0 | Artur Pollak - Prezes Zarządu APA Group, Członek Zarządu AHK Polska

2. Dlaczego cyberbezpieczeństwo ma znaczenie?

3. Wdrożenie wymogów regulacji prawnych dotyczących cyberbezpieczeństwa w praktyce

4. Mapowanie i szacowanie ryzyka

5. Działania po incydencie – case study

6. Cyberbezpieczeństwo a rola użytkownika:

- podstawowa ochrona
- rodzaje zagrożeń
- bezpieczeństwo a rola pracownika
- bezpieczeństwo fizyczne

7. Cyberbezpieczeństwo w firmie:

- zabezpieczenia techniczne
- System zarządzania bezpieczeństwem informacji SZBI / TISAX
- rola Chief Information Security Officer (CISO)

8. Cyberbezpieczeństwo w projektach (Industry 4.0):

- praca w chmurach a system lokalny
- bezpieczne środowisko lokalne / środowisko APA-SHIELD
- audyty i minimalizacja ryzyk

9. Q&A

 

EKSPERCI 4.0

Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group, Członek Zarządu AHK Polska

Ekspert w zakresie komputerowych systemów sterowania. Przewodził realizacji kilkunastu projektów związanych z automatyzacją skomplikowanych procesów technologicznych, tworząc fabryki określane mianem Industry 4.0 w Europie i Chinach, współpracując z takimi koncernami jak: VW, GM, Daimler oraz Siemens. Był konsultantem technicznym podczas budowy fabryki VW Poznań, gdzie odpowiadał za standaryzację i optymalizację procesu produkcyjnego. Obecnie pełni rolę Prezesa Zarządu APA Sp. z o.o. i APA Innovative Sp. z o.o, jest także Członkiem Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej oraz członkiem zarządu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska).

Dariusz Wittek, SYS/NET senior Administrator IT, APA Sp. z o.o.

Absolwent wydziału AEiI Politechniki Śląskiej na kierunku Automatyka i Robotyka, ekspert w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. W APA Group koordynuje prace zespołu administratorów IT oraz wspiera inne zespoły jako DevOps Engineer. Specjalizuje się w zakresie bezpiecznej konfiguracji firewalli i urządzeń sieciowych, przygotowuje systemy Linux do wirtualizacji/konteneryzacji oraz tworzy bezpieczne środowiska IT/OT na potrzeby projektów Industry 4.0. 

Jakub Kubalski, Adwokat, Partner SSW Pragmatic Solutions.

Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej na bieżąco badając prawne aspekty świata cyfrowego, cyberbezpieczeństwa, gier wideo i mediów elektronicznych.

Pomaga przedsiębiorcom wykorzystywać najnowsze technologie w sposób bezpieczny, a zarazem efektywny kosztowo i czasowo. Doradza w zakresie sporządzania odpowiedniej dokumentacji, procedur i regulaminów przygotowujących organizację na wypadek incydentu. Poza tym zapewnia wsparcie w razie wystąpienia incydentu.

 Ma doświadczenie z zakresu tworzenia i negocjowania umów charakterystycznych dla branży produkcyjnej, infrastrukturalnej, budowlanej, technologicznej, marketingowej, telewizyjnej, filmowej i eCommerce. Prowadził rozmaite projekty związane z umowami zawieranymi z konsumentami, jak również dotyczące czynów nieuczciwej konkurencji i nieuczciwych praktyk rynkowych.

Jakub jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie oraz Video Game Bar Association. Jest również zawodowym pełnomocnikiem przed EUIPO. Prowadzi wykłady dotyczące prawa gier komputerowych i eSportu w Szkole Praw Nowych Technologii organizowanej przez Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza.

 

Speaker

Jakub Kubalski

Partner, adwokat, SSW Pragmatic Solutions

Dariusz Wittek

SYS/NET senior Administrator IT, APA Sp. z o.o.

Artur Pollak

Prezes Zarządu APA Group, Członek Zarządu AHK Polska

Partnerzy szkolenia

Nasza publikacja

Przedsiębiorstwo 4.0, 360° Rekomendacje dobrych praktyk

Nasza najnowsza publikacja Przedsiębiorstwo 4.0, 360°. Rekomendacje dobrych praktyk skupia jak w soczewce wszystkie najważniejsze tematy dotyczące czwartej rewolucji przemysłowej i dzięki temu stanowi obszerny poradnik dla przedsiębiorców. Publikacja została stworzona przez zróżnicowane grono ekspertów komisji AHK Polska, którzy są przedstawicielami zarówno globalnych korporacji, jaki i dużych, średnich i małych przedsiębiorstw. Dzięki temu nasza publikacja ma charakter holistyczny, obejmuje szereg spostrzeżeń oraz pomysłów jak skutecznie i efektywnie implementować rozwiązania technologiczne i podnosić konkurencyjność biznesu poprzez wprowadzenie modelu Przemysłu 4.0.

Uczestnicy naszej Akademii 4.0 otrzymają wydanie książkowe.
Publikacja jest również dostępna w formie e-booka > sprawdź

Kolejne tematy szkoleń z serii Akademia 4.0

  • Finansowanie rozwiązań innowacyjnych
  • ESG
  • Prawne aspekty związane z wdrażaniem Przedsiębiorstwa 4.0
  • Technologia w warstwie projektu
  • Technologia w implementacji
  • HR, Coaching, change management, zmiana sposobu myślenia – wyzwania dotyczące cyfryzacji