Monachium
Delegacje i wyjazdy studyjne
Podróż studyjna do Bawarii pt. „Alternatywy dla produktów mlecznych - żywność roślinna i komórkowa”
Język spotkania
Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie (polski-niemiecki)
Koszt udziału w podróży wynosi 340 Euro netto/osoba plus koszty podróży do Bawarii. Opłata za drugą osobę wynosi 700 Euro netto.

Płatność dokonywana jest na podstawie faktury VAT z 7-dniowym terminem płatności. Uczestnicy są zobowiązani do uczestnictwa w całym programie wyjazdu. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu we własnym zakresie.

Organizator zapewnia wyżywienie, zakwaterowanie, transport na miejscu, tłumaczenie oraz ubezpieczenie.
Początek wydarzenia
17.06.2024 · 17:00
Koniec wydarzenia
21.06.2024 · 14:00
Organizatorzy
Organizatorzy
rejestracja

Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Termin zgłoszeń upływa 13 maja 2024. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres kwojnicka(at)ahk.pl. Przesłanie formularza jest wiążące.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE STRONY

 

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo Handlowa (AHK Polska) zaprasza do udziału w podróży studyjnej do Bawarii pt. „Alternatywy dla produktów mlecznych - żywność roślinna i komórkowa” w dniach 17-21 czerwca 2024.

WYJAZD POTWIERDZONY!

 

Rynek roślinnych alternatyw dla produktów mlecznych i mięsnych w Europie rozwija się bardzo dynamicznie i jest obecnie ważnym trendem w branży spożywczej. Jak podał portal Agronomist, szacuje się, że do 2029 roku światowy rynek roślinnych alternatyw mięsa może osiągnąć wartość 140 miliardów dolarów, zdobywając 10% światowego przemysłu mięsnego.

Rynek niemiecki nie pozostaje bierny względem tych prognoz: bawarskie firmy technologiczne już dziś oferują szeroki wachlarz usług związanych z produkcją roślinnego białka, a Uniwersytet Techniczny w Monachium (TUM) w kampusie Weihenstephan otworzył pierwszą na świecie profesurę w dziedzinie rolnictwa komórkowego (Cellular Agriculture).

Wizyta w kampusie i spotkanie z profesorem Mariusem Henkelem, kierownikiem Cellular Agriculture przewidziana jest w programie podróży.

Program podróży obejmuje wizyty w bawarskich firmach, stowarzyszeniach i na uczelniach, które od lat intensywnie zajmują się tematyką alternatyw białkowych i oferują rozwiązania techniczne umożliwiające wdrożenie tego typu produkcji. Jest to niezwykła okazja do zapoznania się z innowacjami z obszaru spożywczego z zakresu białka roślinnego i żywności komórkowej oraz nawiązania ciekawych, wartościowych kontaktów biznesowych.

Szczegółowy program* wyjazdu znajdą Państwo TUTAJ.

Podróż studyjna skierowana jest do przedstawicieli i ekspertów z branży spożywczej, w szczególności mleczarskiej. Serdecznie zapraszamy producentów żywności, którzy już mają w swojej ofercie roślinne alternatywy produktów mięsnych, jak i tych, którzy dopiero planują rozwój w tym kierunku.

Projekt jest dofinansowany ze środków Bawarskie Ministerstwo Gospodarki, Rozwoju Regionalnego i Energii oraz organizowany przez Bayern International i Herberz Dairy Food Services.

*Organizator zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w programie wyjazdu.

Katarzyna Wojnicka

Katarzyna Wojnicka

Indywidualne Doradztwo Rynkowe

Program podróży studyjnej

Formularz zgłoszeniowy