Jakie pułapki czyhają na przedsiębiorców?
Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa serdecznie zaprasza na śniadanie biznesowe nt.: ”Jak efektywnie prowadzić transgraniczny biznes polsko-niemiecki? Obrót prawny i gospodarczy między Polską i Niemcami. Jakie pułapki czyhają na przedsiębiorców?”, które od będzie się w dniu 02.03.2023 w godzinach 10.00 – 12.00 w hotelu The Bridge Wrocław MGallery Hotel Collection.
Partnerem spotkania jest Kancelaria Prawna Eversheds Sutherland
podczas śniadania zajmiemy się aktualnymi wyzwaniami w obrocie prawnym i gospodarczym między Polską i Niemcami oraz podpowiemy, jak uniknąć najczęstszych zagrożeń przy negocjowaniu umów i prowadzeniu biznesu. Spotkanie poprowadzą prawnicy z biur Eversheds Sutherland z Polski i Niemiec.
W programie:
- Na co powinny zwracać uwagę firmy, gdy stosują ogólne warunki umów w transakcjach międzynarodowych?
- Jak formułować umowy, aby były zgodne z zasadami uczciwej konkurencji?
- Jakie obowiązki ciążą na przedsiębiorcach w związku z wejściem w życie nowej niemieckiej ustawy o należytej staranności w łańcuchu dostaw?
Spotkanie będzie doskonałą okazją do dyskusji, wymiany doświadczeń oraz promocji współpracy między uczestnikami.
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli firm zainteresowanych aktualnymi tematami prawnymi, które mają wpływ na działalność przedsiębiorstw operujących w Niemczech lub współpracujących z firmami niemieckimi.
Spotkanie jest skierowane do uczestników spoza branży prawnej i doradczej.
Prelegenci:
Maciej Jóźwiak - Adwokat, partner kierujący zespołem rozwiązywania sporów w polskim biurze Eversheds Sutherland. Specjalizuje się w reprezentowaniu klientów w postępowaniach spornych, a także w doradztwie z zakresu unikania sporów. Zajmuje się postępowaniami sądowymi, arbitrażowymi oraz rozwiązywaniem sporów przy pomocy narzędzi ADR (Alternative Dispute Resolution). Kieruje pracami zespołu zajmującego się doradztwem na rynku lotniczym. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu. Wspiera klientów w zakresie unikania oraz rozwiązywania sporów poprzez zarządzanie ryzykiem sporu, a także zarządzanie sporem w trakcie jego trwania. Reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych, arbitrażowych oraz mediacyjnych, tak gospodarczych, administracyjnych, jak i karnych. Pracuje dla wiodących spółek z sektora lotniczego, FMCG, energetycznego, przemysłu ciężkiego i lekkiego oraz bankowego.
Dariusz Aziewicz - Radca prawny w zespole Commercial w polskim biurze Eversheds Sutherland. Specjalista prawa ochrony konkurencji. Wspiera klientów w zakresie oceny antykonkurencyjnych porozumień, systemów dystrybucyjnych, nadużywania pozycji dominującej. Reprezentuje przedsiębiorców przed organem antymonopolowym przy uzyskiwaniu zgód na koncentrację. Tworzył oraz wprowadzał programy antitrust compliance. Pracował podczas postępowań antymonopolowych dotyczących porozumień ograniczających konkurencję przed Prezesem UOKiK, a także przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, jak i Sądem Najwyższym. Pracował też w ramach postępowań dotyczących kontroli koncentracji przedsiębiorców przed Prezesem UOKiK oraz Komisją Europejską. Ma na swoim koncie doradztwo m.in. w zakresie prawa ochrony konkurencji przy transakcji wyróżnionej przez dziennik Rzeczpospolita (Ranking Rzeczpospolitej 2019) w kategorii „Obsługa transakcji wymagającej kunsztu prawniczego”.
Stefan Saerbeck - niemiecki adwokat (Rechtsanwalt) w zespole rozwiązywania sporów w biurze Eversheds Sutherland w Monachium. Od ponad 10 lat specjalizuje się w prawie handlowym oraz spółek i wspiera swoich klientów w negocjacjach umów, w postępowaniach sądowych oraz arbitrażowych. Po długoletnich pobytach zagranicą Stefan Saerbeck doradza swoim klientom w językach niemieckim, angielskim oraz polskim. Jest on szczególnie często konsultowany w celu rozwiązywania złożonych sporów gospodarczych. W zależności od rodzaju zadania, szybko i dyskretnie osiąga rozwiązania w drodze negocjacji, lub też skutecznej realizacji interesów klienta przed sądami i trybunałami arbitrażowymi. Stefan Saerbeck posiada uprawnienia do reprezentowania klientów przed wszystkimi niemieckimi sądami rejonowymi (Amtsgericht), krajowymi (Landgericht) oraz wyższymi sądami krajowymi (Oberlandesgericht). Ponadto, z powodzeniem reprezentował swoich klientów przed Sądem Arbitrażowym Międzynarodowej Izby Handlowej (Paryż), przed Sądem Arbitrażowym Niemieckiej Instytucji Arbitrażowej (DIS), jak również przed trybunałami arbitrażowymi ad hoc.Studiował w Niemczech i w Polsce.
Agnieszka Feind - niemiecka adwokatka (Rechtsanwältin) oraz polski radca prawny w dziale rozwiązywania sporów w biurze Eversheds Sutherland w Monachium. Posiada więc podwójne uprawnienia do wykonywania zawodu. Specjalizuje się w prowadzeniu złożonych sporów sądowych i pozasądowych w różnych dziedzinach prawa cywilnego, gospodarczego i korporacyjnego. Reprezentuje głównie klientów z sektora handlowego i usługowego. Jej głównym obszarem zainteresowania jest doradztwo na rzecz średnich przedsiębiorstw. Posiada doświadczenie m.in. w doradztwie klientom z branży motoryzacyjnej i leasingowej. Ponadto jest tłumaczką przysięgłą języka niemieckiego.