SSW Pragmatic Solutions oraz AHK Polska zapraszają na szkolenia poświęcone nowym horyzontom cyberbezpieczeństwa. Podczas spotkania poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące zmian wynikających z Dyrektywy NIS2 czy wymogów regulacji dotyczących cyberbezpieczeństwa.
Temat staje się aktualny zwłaszcza dla podmiotów niebędących do tej pory przedmiotem regulacji, m.in. podmiotów zajmujących się:
- szeroko pojętą produkcją;
- gospodarowaniem odpadami;
- produkcją, wytwarzaniem i dystrybucją chemikaliów;
- produkcją, przetwarzaniem i dystrybucja żywności;
- usługami cyfrowymi.
W zależności od stopnia dojrzałości organizacyjnej w zakresie cyberbezpieczeństwa, zmiany będą oznaczać konieczność np. rozbudowania wewnętrznych działów IT, wprowadzenia planów ciągłości działania i struktury zarządzania systemami IT oraz przemodelowania relacji kontraktowych z dostawcami usług IT.
Program:
- Dlaczego cyberbezpieczeństwo ma znaczenie? Zmiany wynikające z Dyrektywy NIS2
- Wdrożenie wymogów regulacji dot. cyberbezpieczeństwa w praktyce
- Mapowanie i szacowanie ryzyka – wymogi prawne i dobre praktyki
- Działania po incydencie – case study – opowieści z krypty
Prowadzący:
Jakub Kubalski specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, na bieżąco badając prawne aspekty świata cyfrowego, gier wideo i mediów elektronicznych. Uczestniczył w doradztwie i negocjacjach przy licznych projektach dla podmiotów z branży gier komputerowych, w tym w kwestiach związanych z grami losowymi.
Reprezentował interesy klientów przed sądami powszechnymi, organami administracji publicznej (m.in. Prezesem UOKiK, Prezesem UKE, Prezesem UODO), stowarzyszeniami samoregulacji (m.in. Komisją Etyki Reklamy). Jakub reprezentował Klientów w zgłoszeniach do ochrony w UPRP i EUIPO praw własności przemysłowych – znaków towarowych i wzorów przemysłowych, jak również doradzał w postępowaniach sprzeciwowych, o naruszenie praw czy o unieważnienie praw.
Ma doświadczenie z zakresu tworzenia i negocjowania umów charakterystycznych dla branży marketingowej, telewizyjnej, filmowej, e-commerce. Prowadził rozmaite projekty związane z umowami zawieranymi z konsumentami, jak również dotyczące czynów nieuczciwej konkurencji i nieuczciwych praktyk rynkowych.
Zgłoszenie_06.09.2023
Partner szkolenia
Przedsiębiorstwo 4.0, 360° Rekomendacje dobrych praktyk
Nasza publikacja Przedsiębiorstwo 4.0, 360°. Rekomendacje dobrych praktyk skupia jak w soczewce wszystkie najważniejsze tematy dotyczące czwartej rewolucji przemysłowej i dzięki temu stanowi obszerny poradnik dla przedsiębiorców. Publikacja została stworzona przez zróżnicowane grono ekspertów komisji AHK Polska, którzy są przedstawicielami zarówno globalnych korporacji, jaki i dużych, średnich i małych przedsiębiorstw. Dzięki temu nasza publikacja ma charakter holistyczny, obejmuje szereg spostrzeżeń oraz pomysłów jak skutecznie i efektywnie implementować rozwiązania technologiczne i podnosić konkurencyjność biznesu poprzez wprowadzenie modelu Przemysłu 4.0.
Uczestnicy szkoleń z cyklu Digital Academy otrzymają wydanie książkowe.
Publikacja jest również dostępna w formie e-booka > sprawdź
Digital Academy
Digital Academy to cykl szkoleń skupiających się wokół tematyki Przemysłu 4.0 i nowych technologii. Do tej pory odbyły się następujące szkolenia:
- Ulgi podatkowe dla przedsiębiorstwa 4.0
- Ryzyka Przemysłu 4.0. Czy warto grać w cyber-ruletkę?
- Finansowanie rozwiązań innowacyjnych