Wiadomości gospodarcze

Siemens Polska: Nowa strategia na 30 rocznicę obecności spółki na polskim rynku

14.05.2021

Siemens w Polsce aktywnie działa na polu infrastruktury przemysłowej, energetycznej, budynkowej, transportowej, ochrony zdrowia, a także finansowania inwestycji. Już od ponad trzech dekad grupa uczestniczy w wielkich projektach modernizacyjnych, unowocześniając na masową skalę polski przemysł i infrastrukturę.

Od początku działalności Siemens wspiera rozwój służby zdrowia, m.in. instalując pierwsze w Polsce nowoczesne urządzenia do tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Firma działa także na rzecz podnoszenia efektywności energetycznej budynków, angażując środki finansowe w ramach partnerstw publiczno-prywatnych, a także modernizuje polskie miasta w myśl idei Smart City. Siemens Polska oferuje automatyzację i cyfrowe rozwiązania tak dla wielkiego przemysłu jak i sektora MŚP.

- Siemens rozpoczął działalność w 1991 roku, w czasie, kiedy polska gospodarka po dekadach zamrożenia rozpoczynała długą drogę ku gruntownej przebudowie gospodarki i tworzeniu zupełnie nowych sektorów biznesu. Równie dynamiczne zmiany zachodziły w całym przemysłowym świecie, którego transformacja zmierza obecnie w kierunku powszechnej cyfryzacji. Trafiając w ten niezwykle interesujący moment historii, Siemens Polska był i nadal jest zarówno świadkiem, jak i promotorem przemiany infrastruktury krytycznej, przemysłu, miast oraz całego społeczeństwa w stronę automatyzacji i cyfryzacji - komentuje Dominika Bettman, CEO Siemens Polska.

Nowa zrównoważona strategia zakłada podejmowanie wyłącznie takich inicjatyw, które pozytywnie wpływają na człowieka, biznes i środowisko. W pierwszym etapie jej wdrażania, spółka skupi się na trzech obszarach: transformacji cyfrowej, energetycznej i zrównoważenia własnej działalności.

Współpracę z partnerami w zakresie transformacji cyfrowej Siemens Polska oprze na kokreacji. To metoda pozwalająca na wypracowanie zindywidualizowanych rozwiązań z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, w tym sztucznej inteligencji i robotyki, chmury czy cyfrowego bliźniaka.

W obszarze transformacji energetycznej firma skupi swoje działania na podnoszeniu parametrów efektywności energetycznej i konkurencyjności klientów. Spółka promuje sprawdzone w europejskich realizacjach rozwiązania niskoemisyjne, pozwalające na obniżanie kosztów energii elektrycznej przy jednoczesnej redukcji śladu węglowego.

Ostatnim obszarem, na którym Siemens Polska skupi się w pierwszym etapie wdrażania nowej strategii jestcsilniejsze zrównoważenie własnej działalności. Jako pierwsza globalna firma przemysłowa Siemens postanowił jeszcze przed 2030 r. osiągnąć neutralność klimatyczną własnej działalności, zaś do roku 2050 całego łańcucha dostaw. Organizacja globalnie kładzie nacisk na budowanie odpowiedzialnego łańcucha wartości, czego przykładem jest uwzględnianie kryterium śladu węglowego i TCO (total cost of ownership) przy zakupie usług i materiałów.

Więcej informacji: https://new.siemens.com/pl/pl/o-firmie/o-nas/strategia.html

Źródło: materiały prasowe Siemens Polska, 13.05.2021