07.09.2023

Rzut oka na trzeci dzień Forum Ekonomicznego w Karpaczu

(Galeria zdjęć na dole)

Trzeciego dnia Forum Ekonomicznego mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w naszym pawilonie German Lounge pana Rolfa Nikela, ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce w latach 2014-2020, który zaprezentował swoją książkę „Polacy i Niemcy. Wrogowie. Obcy. Przyjaciele”.

© MB Photography
Dr. Lars Gutheil, Dyrektor Generalny Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej Rolf Nikel, były ambasador Niemiec w Polsce

W książce podzielił się czytelnikami refleksjami na temat blasków i cieni stosunków polsko-niemieckich, którymi zajmował się przez sześć lat jako ambasador Niemiec w Polsce oraz przez czternaście lat, współpracując z kanclerzami H. Kohlem, G. Schröderem i A. Merkel. Również obecnie, jako oficjalny emeryt, angażuje się we wspieranie stosunków polsko-niemieckich, jako m.in. wiceprzewodniczący Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich.

Podczas spotkania ambasador przeplatał refleksje polityczne i analizy dotyczące współczesnych wydarzeń z wątkami osobistymi, a także anekdotami, uchylając rąbka tajemnicy na temat kulis dyplomatycznej pracy.

Książki, przeznaczone dla gości spotkania, rozeszły się w mgnieniu oka. Z pewnością warto przyjrzeć się najnowszej historii i wzajemnym stosunkom krajów w naszej części Europy oczami wytrawnego dyplomaty i zapoznać się z książką „Polacy i Niemcy. Wrogowie. Obcy. Przyjaciele”.
 

Partnerzy główni