Klucze do stabilności na 2024
Jakie czynniki wpływają na zmienność cen energii elektrycznej? Czym jest strategia dekarbonizacji? Podczas spotkania eksperci zdradzą także kluczowe sposoby, jak ograniczać zmienność cen energii elektrycznej, jednocześnie osiągając cele klimatyczne. W drugiej części spotkania skupimy się na cPPA jako sposobie na pozyskanie zielonej energii i stabilizację kosztów. Omówimy również nowe regulacje prawne oraz konsekwencje dla przedsiębiorców w świetle wymogów ESG.
OW ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy ceny energii dla przedsiębiorstw w Polsce znacznie wzrosły. Pomimo zamrożenia cen dla sektora MŚP, istnieje ryzyko, że skutki kryzysu energetycznego mogą mieć swój ciąg dalszy. Prognozy dla rynku energii w Polsce przewidują znaczące zmiany, które są napędzane przez globalne tendencje ekologiczne oraz regionalne inicjatywy transformacji energetycznej. W kontekście tych zmian, zarządzanie cenami energii nabiera wyjątkowego znaczenia dla przedsiębiorstw, które muszą adaptować się do rosnących kosztów i regulacji środowiskowych. Skuteczne strategie w tym obszarze są kluczowe dla utrzymania rentowności i konkurencyjności firm.
Odpowiedzi na wiele pytań dotyczących rynku energetycznego znajdą Państwo podczas Śniadania Biznesowego: Zarządzanie zmiennością cen energii: klucze do stabilności 2024. To wyjątkowe spotkanie będzie okazją do zdobycia wiedzy i doświadczeń od ekspertów z branży, a także do dyskusji i networking'u w ekskluzywnym gronie.
Program Spotkania:
9:00 - 9:30 - Rejestracja, czas na kawę i networking
9:30 - 10:15 - Cele klimatyczne a zarządzanie zmiennością cen energii elektrycznej - Prowadzący: Robert Karczmarczyk, Dyrektor w Dziale Zarządzania Ryzykiem, Deloitte i Piotr Sokołowski, Starszy Konsultant, Deloitte Advisory
10:15 - 11:00 - Umowy sprzedaży energii zawierane z wytwórcą energii z OZE (cPPA) - Prowadzący: Michał Andruszkiewicz, Partner, Head of Poznan Office w kancelarii CMS i Adam Kędziora, Senior Associate oraz Marta Tarkowska, Lawyer w kancelarii CMS.
11:00 - czas na pytania i rozmowę z ekspertami, networking
W pierwszej prezentacji omówimy, jakie czynniki wpływają na zmienność cen energii elektrycznej, czym jest strategia dekarbonizacji oraz jak ograniczać zmienność cen energii elektrycznej, jednocześnie osiągając cele klimatyczne. W drugiej części skupimy się na umowach cPPA (w tym wirtualnych) jako sposobie na pozyskanie zielonej energii i ustabilizowanie kosztu energii elektrycznej dla przedsiębiorców. W tym kontekście omówimy właściwe regulacje prawne oraz konsekwencje dla przedsiębiorców w świetle wymogów ESG i przygotowywanych przez przedsiębiorstwa strategii ESG.