Spotkanie networkingowe z saksońskimi firmami i instytucjami z branży lotniczej i kosmicznej

24.04.2024

Miejsce:
Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej
Stanisława Konarskiego 22b
44-100 Gliwice

Data wydarzenia: 24.04.2024
Godzina: 14:30 - 17:30

Rozmowy odbędą się w języku angielskim.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

REJESTRACJA NA WYDARZENIE JEST JUŻ NIEMOŻLIWA.

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo Handlowa (AHK Polska) organizuje z inicjatywy Saksońskiej Agencji Wspierania Gospodarki (WFS) oraz Centrum Kompetencji Technologii Lotniczych i Kosmicznych Saksonii/Turyngii (LRT) spotkanie networkingowe z saksońskimi firmami i instytucjami z branży lotniczej i kosmicznej, podczas którego będzie możliwość porozmawianiami indywidualnie z firmiami z Niemiec.

Agenda spotkania w Gliwicach wygląda następująco:

14:30 – 14:35     Powitanie gości i prezentacja agendy (tłumaczenie polsko-niemieckie)

14:35 – 14:55     Prezentacja Śląskiego Klastra Lotniczego (tłumaczenie polsko-niemieckie)

14:55 – 15:05     Prezentacja Politechniki Śląskiej (tłumaczenie polsko-niemieckie)

15:05 – 15:15     Prezentacja branży lotniczej i kosmicznej w Saksonii (tłumaczenie polsko-niemieckie)

15:15 – 15:30     Prezentacje firm saksońskich (tłumaczenie polsko-niemieckie)

15:30 – 17:30     Ciepły poczęstunek i rozmowy indywidualne

Opcjonalnie oprowadzanie po Centrum Nowych Technologii (język angielski)

Spotkanie odbywa się w ramach misji gospodarczej saksońskiej branży lotniczej i kosmicznej do Polski (Legnica, Wrocław, Gliwice, Rzeszów) w dniach 23 -26 kwietnia 2024 r.

W spotkaniu uczestniczą firmy i instytucje reprezentujące branżę lotniczą i kosmiczną z Saksonii. Zapraszamy do udziału wszystkie polskie firmy zainteresowane nawiązaniem kontaktu z protencjalnymi partnerami z Niemiec. Jest to doskonała okazja do nawiązania cennych kontaktów.

Poniżej znajdą Państwo listę saksońskich firm i instytucji wraz z ich profilami. W przypadku zainteresowania udziałem w spotkaniu networkingowym prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dnia 21.04.2024 r. (na dole strony). Zapraszamy do udziału!

Profile niemieckich firm

Centrum Kompetencji Technologii Lotniczych i Kosmicznych Saksonii/Turyngii (LRT) / 

Beyond Gravity GmbH

Centrum LRT reprezentuje interesy firm i instytucji związanych z przemysłem lotniczym w Saksonii i Turyngii. Działania te mają służyć promowaniu rozwoju w tych obszarach, tworzeniu i zabezpieczeniu miejsc pracy w przyszłości oraz wzmocnieniu branży lokalnie. 

Beyond Gravity dostarcza kluczowe produkty dla różnorodnych misji satelitarnych. Oferowane są podstawowe elementy satelity: od struktury satelity, komputera i innych urządzeń elektronicznych po ochronę termiczną, różnorodne mechanizmy i pierścienie przewodzące. 

Więcej informacji TUTAJ.

Elbe Flugzeugwerke GmbH

EFW ma bogatą tradycję w lotnictwie sięgającą swojego założenia w 1955 roku. Dostarcza rozwiązania dla czołowych graczy w przemyśle lotniczym na świecie - certyfikowane konwersje frachtowców, rozwiązania kompozytowe oraz usługi konserwacji, naprawy i modernizacji.

Więcej informacji TUTAJ

Instytut Fraunhofera ds. Technologii i Systemów Ceramicznych

Instytut Fraunhofera ds. Technologii i Systemów Ceramicznych IKTS jest największym w Europie instytutem badawczo-rozwojowym poświęconym badaniom nad ceramiką wysokowydajną. Jako dostawca usług badawczo-technologicznych rozwija zaawansowane materiały ceramiczne wysokowydajne, procesy przemysłowego wytwarzania, a także prototypowe komponenty i systemy w kompletnych liniach produkcyjnych.

Więcej informacji TUTAJ

MIKROMAT GmbH

Dzięki narzędziom maszynowym JIG Mikromat oferuje światowej klasy technologię do precyzyjnej obróbki. Systemy Mikromat zapewniają, że procesy produkcyjne są jeszcze dokładniejsze, a produkcja jest bardziej wydajna.

Więcej informacji TUTAJ

Mühlbauer „Parts & Systems“ / MBO GmbH

Mühlbauer „Parts & Systems“ działa w branży lotniczej i kosmicznej od ponad 40 lat. Oferuje szeroką gamę produktów, począwszy od elementów konstrukcyjnych i precyzyjnych dla pojazdów kosmicznych i rakiet kierowanych, po podwozia i elementy napędowe dla samolotów. 

MBO GmbH, jako część Mühlbauer „Parts & Systems” ma doświadczenia w różnorodnych procesach obróbki powierzchniowej. Niezależnie od tego, czy chodzi o galwanizację, malowanie proszkowe czy cynkowanie - oferuje szeroki zakres procesów wykończeniowych.

 

Więcej informacji TUTAJ

Niemieckie Centrum Astrofizyki / Niemiecki Elektronowy Synchrotron DESY

Niemieckie Centrum Astrofizyki to wspólna inicjatywa astronomii i fizyki, mająca na celu stworzenie krajowego i międzynarodowego centrum astrofizyki. Niemieckie Centrum Astrofizyki to ośrodek badawczy, technologiczny i digitalizacji.

Niemiecki Elektronowy Synchrotron DESY to jedno z czołowych na świecie centrów akceleratorowych. Za pomocą wielkich urządzeń DESY, naukowcy eksplorują mikroświat w jego pełnej różnorodności.

Więcej informacji TUTAJ

Niemieckie Centrum Lotnictwa i Astronautyki

W Niemieckim Centrum Lotnictwa i Astronautyki w Dreźnie we współpracy z instytutami lotnictwa opracowywane są niezbędne podstawy informatyczne, techniczne i metodologiczne do realizacji wirtualnego produktu.

Więcej informacji TUTAJ

NSH TECHNOLOGY GmbH

NSH TECHNOLOGY GmbH to cenione przedsiębiorstwo produkcyjne specjalizujące się w obrabiarkach. Stanowi część międzynarodowej grupy NSH i dostarcza spersonalizowane rozwiązania systemowe oraz technologiczne do wymagających zadań obróbkowych w branży lotniczej, motoryzacyjnej i maszynowej.

Więcej informacji TUTAJ

Uniwersytet Techniczny w Dreźnie, Instytut Konstrukcji Lekkich i Technologii Kompozytowych / Ośrodek Technologii Uniwersytetu Rolls-Royce'a "Konstrukcje i Materiały Lekkie oraz Konstrukcje Odpornościowe"

Instytut Konstrukcji Lekkich i Technologii Kompozytowych na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie aktywnie uczestniczy w licznych projektach badawczo-rozwojowych o zasięgu międzynarodowym, takich jak programy Central Europe i Horyzont Europe.

Więcej informacji TUTAJ

vosla GmbH

vosla GmbH jest producentem wysokiej jakości rozwiązań oświetleniowych konwencjonalnych i LED, które spełniają najwyższe standardy w międzynarodowych branżach motoryzacyjnej, kolejowej, lotniczej oraz medycznej. Dodatkowo posiada szczególne kompetencje w przetwarzaniu metali specjalnych, gazów szlachetnych, szkła oraz elektroniki.

Więcej informacji TUTAJ