Konstrukcje lekkie, kompozyty i technologie zrównoważonego rozwoju dla branży transportowej w Polsce i w Niemczech

Rozmowy handlowe 29-31.03.2023

Poniżej prezentujemy bliżej niemieckich uczestników projektu

Przedsiębiorstwa polskie, zainteresowane spotkaniami z firmami niemieckimi prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

EiMA Maschinenbau GmbH

oferuje centra frezarskie i obróbcze CNC oraz maszyny specjalne. Portfolio obejmue m.in 5-osiowe maszyny do obróbki szerokiej gamy materiałów jak stal, aluminium, tworzywa sztuczne i kompozyty. Firma poszukuje w Polsce partnerów handlowych/serwisowych jak i klientów zainteresowanych dystrybucją/zakupem jej maszyn.

Forster SMT GmbH

jest dostawcą lekkich, wytrzymałych i ognioodpornych rozwiązań z kompozytów włóknistych. Oferuje kompletną paletę usług z jednej ręki, od opracowania koncepcji i rozwoju produktu poprzez projektowanie i produkcję aż do montażu u klienta. Głównym odbiorcą jej rozwiązań jest sektor budowy pojazdów szynowych dla transportu pasażerskiego (elementy podłóg i ścian, okładziny, elementy dekoracyjne itp.) oraz budownictwo i branża budowy maszyn. Firma poszukuje w Polsce kontaktów do potencjalnych klientów z w/w branż zainteresowanych jej rozwiązaniami.

Hufschmied Zerspannungssysteme GmbH

Jest dostawcą narzędzi precyzyjnych, frezów i wierteł do obróbki tworzyw sztucznych, aluminium, kompozytów, materiałów trudno skrawalnych, ceramiki, materiałów stomatologicznych itp. Firma poszukuje w Polsce kontaktów do producentów z branży motoryzacyjnej, lotniczej, kolejowej, budowy narzędzi/form, jak też do firm zajmujących się obróbką CNC takich materiałów jak kompozyty, grafit, plaster miodu, tworzywa sztuczne i materiały blokowe/pianki i ureol, aluminium i stale twarde.

IST METZ GmbH & Co. KG

oferuje systemy utwardzania promieniami UV, służące do ekspresowego utwardzania farb, lakierów, silikonów, klejów, żywic itp. Firma poszukuje w Polsce kontaktów do potencjalnych klientów -  producentów elementów kompozytowych z włókna szklanego, działających w branżach szkutniczej, motoryzacyjnej oraz pojazdów użytkowych, którym chciałaby zaoferować swoje urządzenia.

Kisling Deutschland GmbH

oferuje wysokowytrzymałe uszczelniacze oraz kleje strukturalne na bazie (met)akrylanów i epoksydów, kleje anaerobowe, błyskawiczne, silikony RTV i masy zalewowe PU + EP do różnorodnych zastosowań, np. w produkcji elementów kompozytów włóknistych. Firma poszukuje w Polsce potencjalnych klientów zajmujących się budową pojazdów, których procesy produkcyjne wymagają użycia klejów. Jest zainteresowana sprzedażą bezpośrednią.

Schill & Seilacher "Struktol" GmbH

oferuje materiały polimerowe, m.in. systemy żywic epoksydowych, prepregi, mieszanki o wysokiej lepkości, żywice bio-poliestrowe 100%, dodatki uniepalniające do prepregów i epoksydów, materiały trudnopalne jak też produkcję kontraktową na bazie receptur klienta. Firma poszukuje w Polsce partnera handlowego, obejmującego zasięgiem działalności cały kraj, z profesjonalnym zapleczem, kompetencjami technicznymi i kontaktami w branży kompozytów włóknistych, który będzie prowadził dystrybucję jej produktów, jak też kontaktów do producentów kompozytów, zainteresowanych jej produktami.

Polynt Composites Germany GmbH

prowadzi działalność w zakresie badań i rozwoju, produkcji i sprzedaży anhydrytów organicznych i ich pochodnych, materiałów kompozytowych i powłok. Oferuje szeroki zakres materiałów kompozytowych SMC/BMC. Firma poszukuje w Polsce klientów zainteresowanych wykorzystaniem jej produktów SMC/BMC lub włókna węglowego z sektorów OEM dla branży automotive/kolejnictwo/rolnictwo oraz dostawców produkujących komponenty kompozytowe, zaopatrujących OEM. Jest też zainteresowana projektami z zakresu zrównoważonego rozwoju i elektromobilności.

voxeljet AG

jest dostawcą drukarek 3D oraz usług druku 3D i wytwarzania addytywnego. Firma poszukuje w Polsce współpracy z klientami nastawionymi na produkcję indywidualną/ specjalną z branży odlewnictwa, automotive, konstrukcji lekkich, budowy prototypów, budowy łodzi i jachtów oraz rzeźby i sztuk plastycznych, którym chciałaby zaoferować swoje urządzenia oraz usługi.