FIRMY W DOBIE TRANSFORMACJI CYFROWEJ

PRZEMYSŁ 4.0 - TRENDY | WYZWANIA | PERSPEKTYWY

21 października 2021 godz. 10:00 – 14:00

RELACJA PO KONFERENCJI

Za nami już druga konferencja organizowana przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo- Handlową we współpracy z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki nt. FIRMY W DOBIE TRANSFORMACJI CYFROWEJ - PRZEMYSŁ 4.0  - TRENDY | WYZWANIA | PERSPEKTYWY.

Podczas konferencji dyskutowaliśmy na temat stanu wdrożeń Przemysłu 4.0. w firmach w Polsce. Przedstawione zostały najnowsze technologie związane z #Przemysł40 oraz  ciekawe przykłady dobrych praktyk branży inteligentnej robotyki.

Podczas konferencji odbyty się dwie dyskusje panelowe, które stanowiły ciekawą wymianę spostrzeżeń pomiędzy ekspertami i praktykami z branży. Poruszone zostały kwestie stanu zaawansowania procesów transformacji cyfrowej w firmach w Polsce. Dyskutowaliśmy o tym jak rozmawiać z firmami na temat cyfryzacji, czego obawiają się przedsiębiorcy, jak skutecznie wdrażać nowe technologie Przemysłu 4.0, jak ważną rolę pełni w tym procesie człowiek oraz o tym jak ważna jest dobrze przygotowana strategia. Dyskutowaliśmy o obawach przedsiębiorców i pracowników oraz barierach z jakimi borykają się firmy.

Drugi panel poświęcony był obszarowi Cyberbezpieczeństwa i innowacyjnym trendom w optymalizacji procesów intralogistycznych. Eksperci dyskutowali o wyzwaniach stojących przed zakładami przemysłowymi i przedsiębiorcami.   I tutaj również podkreślono ważną rolę edukowania w tym obszarze oraz przygotowania świadomej strategii w przedsiębiorstwie chroniącej przed cyberatakami. 

Uczestnicy konferencji mogli również uzyskać informacje na temat możliwych źródeł  finansowania czwartej rewolucji przemysłowej ze środków krajowych i europejskich.

Podczas konferencji zostały przedstawione dwie ważne publikacje nt. Przemysłu 4.0 
DIGI INDEX 2021, będący analizą wskazującą na stopnień cyfryzacji w przedsiębiorstwach w Polsce oraz publikacja: Przedsiębiorstwo 4.0, 360°. Rekomendacje dobrych praktyk.”  Publikacja stanowiąca solidny pakiet wiedzy, którą dzieli się 32 doświadczonych przedsiębiorców na temat wdrażania w przedsiębiorstwach technologii Przemysłu 4.0., z naciskiem na rolę człowieka we wprowadzanych i modernizowanych procesach. Pobierz publikację: https://ahk.pl/pl/przedsiebiorstwo-40

Konferencji towarzyszył  Speed Business Mixer, który umożliwił uczestnikom nawiązanie kontaktów biznesowych.

Dziękujemy serdecznie za ciekawe dyskusje i tak liczny Państwa udział konferencji.

 

Konferencję poprowadzili Marcin Antosiewicz 
Moderacja paneli :
1 panel: Agnieszka Ozubko, Government Affairs, AHK Polska
2 panel: Przemysław Ozga, Redaktor Naczelny, Production Manager w Media4Business


Współorganizator konferencji - Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki  

Partnerzy Złoci Konferencji

Partnerzy Srebrni Konferencji