Dubaj: Energy, Sustainability & Future

© Canva

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa serdecznie zaprasza do uczestnictwa w podróży studyjnej do Dubaju, celem której jest poznanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań z zakresu transformacji energetycznej oraz nawiązanie kontaktów biznesowych.

Planowany termin podróży to 05-08.12.2022.

Dubaj, państwo- miasto liczące zaledwie 35 km kwadratowych, stało się w ostatnich latach symbolem przyszłości, futurystycznej architektury, innowacji oraz technologii. Miasto zachwyca kreatywnością, rozmachem i tempem rozwoju. Jest również idealnym miejscem spotkań i dyskusji, także dla biznesu polsko-niemieckiego.

Motywem przewodnim projektu są trzy kluczowe słowa: Energy, Sustainability & Future. Wokół tych zagadnień stworzony został unikatowy, bogaty merytorycznie program. Trzydniowy pobyt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przepełniony będzie spotkaniami z przedstawicielami sektora energetycznego oraz prezentacjami niemieckich i arabskich innowacji w regionie Zatoki Perskiej. Przez cały pobyt grupie towarzyszyć będą przedstawiciele AHK Polska oraz AHK ZEA.

Wydarzenie będzie niepowtarzalną okazją do przyjrzenia się nowym kierunkom rozwoju światowej energetyki oraz do spotkań, tak cennych w pandemicznej rzeczywistości.

PROGRAM 

05.12.2022 (poniedziałek)

11:00     Przyjazd uczestników na lotnisko Chopina w Warszawie
13:00 – 21:40    Lot Warszawa Lotnisko Chopina (WAW) – Dubai International Airport (DXB) 
Czas lotu: 5:40 (Wifi dostępne na pokładzie)
22:00    Przejazd do hotelu TRYP by Wyndham 4*
22:30    Zakwaterowanie w hotelu

06.12.2022 (wtorek) 

09:00-10:00   Briefing w sali konferencyjnej w hotelu:

 • Sytuacja ekonomiczna w Zatoce Perskiej, Oliver Oehms, CEO, German-Emirati Joint Council for Industry and Commerce
 • Sytuacja polityczna w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Holger Mahnicke, Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w ZEA
 • Wybrane aspekty prawne: import, dystrybucja, wskazówki do umów, prawo gospodarcze (kancelaria prawna) LUB system bankowy (HSBC)

10:30    Przejazd do Mohamed bin Rashid Solar Park  
11:30    Zorganizowana wizyta w Mohammed bin Rashid Al Maktoum Solar Park, spotkanie z  przedstawicielami i oprowadzenie tematyczne po Centrum Innowacji, stworzonym przy współpracy Siemens oraz Dubai Electricity and Water Authority. 

Solar Park jest jednym z największych na świecie projektów z zakresu odnawialnych źródeł energii. Wartość inwestycji wynosi 50 miliardów AED, planowana moc produkcyjna parku ma wynieść 5000 MW do roku 2030. Po zakończeniu budowy pozwoli zaoszczędzić ponad 6,5 miliona ton emisji dwutlenku węgla rocznie
12:30     Lunch 
14:00 – 18.30   Zorganizowana wizyta w Sustainable City - innowacyjnym koncepcie firmy Diamont  Developers, łączącym luksusowe mieszkalnictwo z energooszczędnym, niskoemisyjnym budownictwem i ogrodnictwem miejskim. Na terenie rezydencyjnym znajdować się będą sklepy, restauracje, przestrzeń biurowa, tereny zielone, szklarnie oraz  infrastruktura sportowa
17:00   Transfer do hotelu
19:30   Kolacja networkingowa z zaproszonymi przedstawicielami świata biznesu, w tym sektora energetycznego
22:00   Powrót do hotelu  


07.12.2022 (środa)

10:00-12:30    Spotkania tematyczne: Energy, Sustainability, Future: 

 • Wizyta i spotkanie z przedstawicielami Etihad Esco, inicjatywie firmy DEWA, realizującej misję utrzymania efektywności energetycznej w regionie

lub 

 • Wizyta w  Gulf Extrusions, jednym z największych producentów aluminium na świecie, spotkanie z kierownictwem i  wizyta w fabryce pod kątem innowacji technologicznych

12:30     Lunch 
14:00-16:00    

 • Wizyta na targach budowlanych Big 5 Exhibition Dubai 

Najbardziej wpływowe wydarzenie dla branży budowlanej na Bliskim Wschodzie i w Afryce. The Big 5 obejmuje siedem dedykowanych sektorów produktowych: The Big 5 Heavy; Middle East Concrete; Windows, Doors & Facades Event; Gulf Glass; HVAC R Expo; Middle East Stone; The Big 5 Solar; Urban Design & Landscape Expo oraz FM Expo.
lub

 • Wizyta w siedzibie BEEAH Group. jest wiodącym pionierem zrównoważonego rozwoju w regionie, z pionami w różnych branżach, które są znane z przełomowych innowacji środowiskowych i inteligentnych rozwiązań dla miast gotowych na przyszłość.

Zaprojektowana przez słynną Zahę Hadid i zintegrowana z technologiami nowej generacji, przełomowa nowa siedziba BEEAH Group ma zrealizować zerową emisję netto i osiągnąć nowy standard komfortu i współpracy pracowników.
16:30    Transfer do hotelu
18:00    Przejazd do dystryktu Dubai Marina 
18:45    Rejs widokowy wokół Dubai Marina & Palm Jumeirah, połączony z kolacją na jachcie
22:00    Przyjazd do hotelu

    
08.12.2022 czwartek    

06:00    Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotinsko 
08:05    Lot Dubaj International Airport (DXB) - Warszawa Lotnisko Chopina (WAW)
Czas lotu: 6:10 (Wifi dostępne na pokładzie)
12:30    Przylot do Warszawy, zakończenie programu
 

Organizator zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w programie. Wszystkie punkty programu odbędą się w języku angielskim.

Koszt uczestnictwa: 14.000 zł netto

Opłata obejmuje:

 • Przelot liniami lotniczymi Emirates (klasa ekonomiczna, wylot 05.12.2022, powrót 08.012.2022);
 • zakwaterowanie w pokoju 1-osobowym (3 noclegi w hotelu TRYP by Wyndham  4* lub hotel o podobnym standardzie)
 • wyżywienie (3 śniadania, 2 obiady, 2 kolacje);
 • transfery na miejscu;
 • opieka pracownika AHK Polska oraz pracownika AHK UAE z Dubaju;
 • uczestnictwo we wszystkich wymienionych punktach w programie.

W celu zgłoszenia udziału prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego do dnia 21.10.2022. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem organizacji wyjazdu studyjnego jest uczestnictwo co najmniej 10 uczestników, o czym AHK Polska poinformuje do dnia 24.10.2022. Przesłanie zgłoszenia jest wiążące i podstawą do wystawienia faktury w przypadku organizacji wyjazdu. Płatność odbywa się na podstawie faktury VAT wystawianej po otrzymaniu zgłoszenia i potwierdzeniu uczestnictwa.