Spotkania B2B z niemieckimi firmami z sektora digital health

02-03.12.2021

spotkanie online

© Canva

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) organizuje na zlecenie Niemieckiego Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energi (BMWi) misję gospodarczą niemieckich przedsiębiorców oferujących technologie z obszaru e-zdrowia do Polski. Misja odbędzie się w dniach 01.12.2021 – 03.12.2021. W związku z obecną sytuacją pandemiczną projekt odbędzie się w formule online. W ramach niniejszej delegacji niemieccy przedstawiciele będą mieli możliwość poznania sektora ochrony zdrowia w Polsce oraz nawiązania kontaktów biznesowych z przedstawicielami tego sektora.

Z tej okazji organizujemy w dniu 02.12.2021 „Polsko-Niemiecką Konferencję e-Zdrowia”.
Spotkanie będzie stanowiło możliwość dyskusji na temat modeli i wyzwań cyfryzacji w obszarze zdrowia w obu krajach oraz wymianę doświadczeń i dobrych praktyk ze strony niemieckich przedstawicieli branży.

PROGRAM 

BROSZURA PROJEKTOWA

Rejestracja na konferencję możliwa jest poprzez stronę: https://eventory.cc/event/konferencja-e-zdrowia

 

W projekcie biorą udział niemieckie firmy z sektora digital health, które poszukują partnerów handlowych w Polsce. Poniżej znajdą Państwo listę niemieckich firm wraz z ich profilami oraz informacjami dotyczącymi oczekiwań wobec współpracy. W dniach 02-03.12.2021 organizujemy spotkania online z poniższymi firmami.

W przypadku zainteresowania spotkaniami prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na żółtym tle widocznego po prawej stronie. W następnym kroku skontaktujemy się z Państwem, aby ustalić dokładny termin spotkania.

 

Profile firm:

Clinomic GmbH

Firma tworzy przełomowe rozwiązania dla osób krytycznie chorych, łącząc badania medyczne o charakterze translacyjnym, naukę o danych i sztuczną inteligencję. Łączy najnowocześniejsze badania z nowoczesnymi technologiami, aby umożliwić optymalne leczenie każdego pacjenta.
Stworzyła rozwiązanie o nazwie "Mona", jest to asystent medyczny typu on-site dla oddziałów intensywnej terapii i telemedycyny. Mona jest inteligentnym urządzeniem przyłóżkowym wykorzystującym najnowocześniejsze algorytmy sztucznej inteligencji, aby zapewnić najlepszą pomoc i leczenie dla pacjentów.

Profil firmy

ECARIA GmbH

Firma oferuje aplikacje internetowe oraz na telefon (tzw. digital care manager) do organizacji i zarządzania potrzebami w zakresie opieki oraz zdobywania i rozwijania wiedzy w dziedzinie opieki domowej. Do rozwiązań firmy należą m.in.:

 • Kompas oceniający stopień niezbędnej opieki – odpowiedzenie na 7 prostych pytań umożliwia szybką ocenę stanu pacjenta i zakwalifikowanie go do odpowiedniej grupy opieki.
 • Pilot opieki – narzędzie w 10 krokach pozwala pacjentom ocenić ich stan, dobrać właściwą opiekę, zorganizować doradztwo oraz oszacować koszt i wspomóc przy składaniu wniosku do ubezpieczyciela, a także wybrać odpowiednie świadczenia.
 • Kreator wniosków o zagwarantowanie opieki umożliwiający szybki i łatwy kontakt z ubezpieczycielem.

Profil firmy

Future-Shape GmbH

Dla domów opieki i klinik firma oferuje dedykowane rozwiązanie SensFloor® Care, które wspiera lekarzy neurologów, geriatrów, psychiatrów itp. w ocenie stanu zdrowia poprzez tworzenie i analizowanie profili ruchowych pacjentów i pomaga w optymalizacji procesów pracy personelu pielęgniarskiego. System integruje AAL (Ambient Assisted Living) z codzienną opieką. Przy pomocy terminala możliwa jest wizualizacja sytuacji w całym ośrodku poprzez m.in.: wykrywanie niebezpiecznych sytuacji we wszystkich pomieszczeniach, szybką reakcję na nagłe zdarzenia, optymalizację tras spacerowych, dokumentacja upadków czy tworzenie profili ruchu w każdym pomieszczeniu. 

Profil firmy

GWA Hygiene GmbH

Celem firmy jest skoncentrowanie się na zapobieganiu zakażeniom, które prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów. 

Firma GWA Hygiene GmbH opracowała autorski system do monitorowania i zarządzania stanem środków higienicznych w placówkach ochrony zdrowia, który można opisać jako cyfrowego asystenta kluczowych z punktu widzenia funkcjonowania szpitala zasobów. System o nazwie NosoEx za pomocą nadajników, technologii IoT oraz dedykowanego oprogramowania gromadzi dane o poziomie środków dezynfekcyjnych w całym obiekcie.

Profil firmy

Kamedi GmbH

Firma oferuje elektroniczne urządzenie o nazwie heat_it do leczenia ukąszeń i użądleń owadów, które działa wyłącznie poprzez skoncentrowane ciepło i dlatego nie zawiera substancji chemicznych. Zastosowanie skoncentrowanego ciepła (hipertermia miejscowa) jest naukowo potwierdzoną zasadą działania opartą na krótkotrwałej ekspozycji wąskiego, ograniczonego obszaru skóry na ciepło. W ciągu kilku sekund, heat_it leczy użądlenie i może złagodzić swędzenie i ból. Urządzenie jest skuteczne na ukąszenia i użądlenia komarów, os, pszczół oraz much końskich. Aplikacja daje użytkownikowi informację zwrotną, jak tylko zabieg zostanie pomyślnie zakończony.

Profil firmy

Lindera GmbH

Dzięki zastosowaniu SI firma zajmuje się zapobieganiem upadkom osób w podeszłym wieku oraz unikaniem niepotrzebnych operacji biodra/kolana, pomaga w szybszym powrocie do zdrowia i generuje lepsze wyniki terapii cyfrowych.
dzięki Dnalizie ruchu za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie możliwe jest określanie ryzyka upadku dla danej osoby. Na podstawie nagrania wideo trwającego ok. 30 sekund i kwestionariusza opatentowane algorytmy firmy określają indywidualne ryzyko upadku w skali od 0 do 100. Dopuszczalne jest korzystanie z takich pomocy, jak chodzik czy laska. Wynikiem analizy są spersonalizowane zalecenia dotyczące zapobiegania upadkom i utrzymania zdolności ruchowej w podeszłym wieku.

Profil firmy

mediDOK Software Entwicklungsgesellschaft mbH

mediDOK jest jednym z wiodących producentów w dziedzinie IT dla służby zdrowia w Niemczech. Od ponad 20 lat użytkownicy i osoby decyzyjne w instytucjach medycznych ufają oprogramowaniu firmy dla gabinetów lekarskich, przychodni, poradni i placówek opieki.Firma oferuje 4 rozwiązania:

 • Archiwum mediDOK: archiwizacja obrazów i dokumentów (oprogramowanie) dla wszystkich dziedzin medycyny w zakresie: PACS, VNA, IHE-XDS-Repository, DocumentManagementSystem.
 • Komponenty oprogramowania do wyświetlania dokumentów i danych obrazów medycznych (DICOM), 
 • mediDOK eForms: oprogramowanie do wypełniania formularzy na tablecie
 • mediDOK eTerminal: rozwiązanie do samodzielnej rejestracji przez pacjentów

Profil firmy

mentalis GmbH

Celem firmy jest poprawa opieki nad osobami z problemami zdrowia psychicznego za pomocą innowacyjnych i cyfrowych rozwiązań.

Firma oferuje następujące programy terapii:

 • mentalis InBalance na zaburzenia typu borderline
 • mentalis TEK (trening kompetencji emocjonalnych) 
 • mentalis MyJourney jako przeciwdziałanie zaburzeniom odżywiania 
 • mentalis Appstinence na problemy z alkoholem 
 • mentalis Phoenix na depresję 

Profil firmy

OPASCA GmbH

firma optymalizuje i digitalizuje procesy i workflow w dużych i małych ośrodkach zdrowia. Portfolio modułowych rozwiązań obejmujące oprogramowanie i sprzęt może być indywidualnie dostosowane do klienta: od specjalnych rozwiązań w zakresie radioterapii do kompleksowego zarządzania workflow i pacjentami w gabinecie lekarskim lub nawet w całym szpitalu. Wszystkie istotne dane dotyczące procesów są rejestrowane i integrowane w czasie rzeczywistym w celu zwiększenia wydajności, bezpieczeństwa i zadowolenia personelu oraz pacjentów. 
Firma oferuje rozwiązania dla trzech głównych grup docelowych. Są to:

 • Kliniki i szpitale 
 • Placówki/oddziały zajmujące się radioterapią 
 • Placówki szczepień i testów na SARS-CoV-2 

Profil firmy

Partnerzy w Polsce:

Partnerzy w Niemczech