Konsultant w Dziale Doradztwa Rynkowego

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) jest prężnie działającą organizacją, która od 29 lat wspiera współpracę gospodarczą firm z Polski i Niemiec. Jest oficjalnym przedstawicielstwem gospodarki niemieckiej w Polsce, należącym do globalnej sieci Niemieckich Zagranicznych Izb Przemysłowo-Handlowych (AHK), a zarazem największą bilateralną izbą gospodarczą w kraju. Zrzesza ponad tysiąc firm i instytucji, reprezentuje ich interesy oraz świadczy profesjonalne usługi w obszarze doradztwa rynkowego, prawnego oraz kształcenia zawodowego. Obecnie do naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe o profilu ekonomicznym lub lingwistycznym
  • Doświadczenie zawodowe na stanowiskach związanych z doradztwem biznesowym/pozyskiwaniem klientów w sektorze B2B
  • Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego (w mowie i piśmie)
  • Zainteresowanie tematyką biznesową oraz polsko-niemieckimi relacjami
  • Łatwość nawiązywania kontaktów i komunikatywność
  • Dobra organizacja pracy i samodzielność w działaniu
  • Przedsiębiorczość, inicjatywa, kreatywność i zaangażowanie
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Znajomość języka angielskiego oraz doświadczenie we współpracy z klientami niemieckojęzycznymi będzie dodatkowym atutem

Obowiązki:

  • Poszukiwanie kontrahentów B2B na rynku niemieckim i polskim (klientów, dystrybutorów, dostawców czy podwykonawców)
  • Prowadzenie korespondencji handlowej i rozmów w języku polskim i niemieckim
  • Organizacja oraz koordynacja wyjazdów studyjnych, misji handlowych i giełd kooperacji w Polsce i Niemczech, włącznie z pozyskiwaniem uczestników
  • Przygotowanie analiz rynkowych
  • Wsparcie sprzedaży usług Działu poprzez tworzenie różnego rodzaju analiz potencjału (wyszukiwanie odpowiednich informacji, ocena możliwości zbytu, spotkania z potencjalnymi klientami)
  • Wsparcie Działu przy tworzeniu dokumentacji przetargowej (wyszukiwanie odpowiednich informacji, kontakt z organizacjami branżowymi, tworzenie ofert)

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Pracę w bilateralnym środowisku przy projektach z użyciem języków obcych (niemiecki/angielski)
  • Pracę w trybie hybrydowym
  • Możliwość wdrażania własnych pomysłów zawodowych oraz rozwoju zawodowego
  • Różnorodność zadań oraz prowadzonych projektów
  • Dobrą atmosferę i warunki pracy
  • Pakiet socjalny

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV i listu motywacyjnego  na adres: aplikacja(at)ahk.pl, z powołaniem się na numer referencyjny EBE/IB/102024.

Prosimy o dopisanie następujących klauzul:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) oraz ustawą z dnia 10.05.2018 roku o Ochronie Danych Osobowych; Dz.U. z 2018 r., poz. 1000)."
oraz
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, dalej „AHK”, zawartych w złożonej przeze mnie aplikacji, które wykraczają poza katalog danych jakich Pracodawca może ode mnie żądać na podstawie obowiązujących przepisów Kodeksu pracy i innych właściwych ustaw, na potrzeby przyszłych rekrutacji".

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polsko Niemiecką Izbę Przemysłowo Handlową, dalej „AHK”, zawartych w złożonej przeze mnie aplikacji, które wykraczają poza katalog danych jakich Pracodawca może ode mnie żądać na podstawie obowiązujących przepisów Kodeksu pracy i innych właściwych ustaw, na potrzeby przyszłych rekrutacji.

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Polsko Niemiecka Izba Przemysłowo Handlowa z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Grzybowskiej 87,  00-855 Warszawa („Administrator”).
2. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych prosimy kontaktować się z Administratorem na adres email: rodo@ahk.pl .
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu przeprowadzenia rekrutacji na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w tym w szczególności Kodeksu pracy (art. 6 ust. 1 lit. c RODO) oraz na podstawie zgody wyrażonej w zakresie dobrowolnie podanych przez Pana/Panią danych w związku z uczestnictwem w rekrutacji (art. 6 ust. 1 lit. a RODO).
4. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane do celu przyszłych rekrutacji.
5. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych mogą być podmioty: dostarczające i utrzymujące infrastrukturę IT Administratora, świadczące usługi rekrutacyjne i księgowe, podmioty powiązane organizacyjnie z Administratorem w tym w szczególności DIHK (Deutscher Industrie- und Handelskammertag).
6. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres prowadzenia rekrutacji, a następnie zostaną usunięte. W zakresie w jakim udzielono zgody na przyszłe rekrutacje – do czasu wycofania zgody.
7. Ma Pani/Pan prawo żądania dostępu do Pani/Pana danych osobowych, żądania ich sprostowania, żądania ich usunięcia, żądania ograniczenia ich przetwarzania, przeniesienia danych oraz zgłoszenia sprzeciwu.
8. Może Pani/Pan w każdym momencie cofnąć zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
9. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego dla ochrony danych osobowych.
10. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do przeprowadzenia procesu rekrutacji.