Startup-Woche Düsseldorf 2019

Konkurs dla startupów z warszawskiego Obszaru Metropolitalnego na wyjazd na Startup-Woche Düsseldorf 2019

Rozstrzygnięcie konkursu na wyjazd na Startup-Woche Düsseldorf 2019

W dniach 22.01-10.02.2019 trwał konkurs na udział w wizycie studyjnej na Startup-Woche Düsseldorf 2019. Projekt skierowany był do warszawskich startupów. Konkurs był dwuetapowy, w pierwszym kroku startupy przesyłały materiały zgłoszeniowe przedstawiające ich przedsięwzięcie, drugim etapem była sesja pitchingowa przed komisją konkursową.

8  projektów weźmie udział w tygodniu startupów w Düsseldorfie:

Enjoiner   Onstage   MIM Solutions   Wandlee 

Hyper Poland   NanoPure   RUNVIDO   PelviFly 

 

Równolegle przeprowadzony został konkurs dla stołecznych Instytucji Otoczenia Biznesu, które również wezmą udział w tym wyjeździe. Warszawski ekosystem startupowy będzie reprezentowany w Düsseldorfie przez:

Agencję Rozwoju Mazowsza   The Heart  

 

Laureatom gratulujemy!

Wizyta studyjna odbędzie się w dniach 09-11.04.2019. Startup-Woche Düsseldorf to wydarzenie skupiające różnego rodzaju pitche, rundy dyskusyjne, workshopy, wykłady oraz spotkania networkingowe (https://www.startupwoche-dus.de/).

Organizatorami projektu są Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Instytut Polski w Düsseldorfie oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Instytut Polski w Düsseldorfie oraz Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) po raz kolejny organizują konkurs skierowany do warszawskich startupów oraz Instytucji Otoczenia Biznesu na wyjazd na Startup-Woche Düsseldorf. Partnerem projektu jest NRW.Invest.

8 wybranych w konkursie startupów oraz dwie Instytucje Otoczenia Biznesu wezmą udział w wizycie studyjnej do Düsseldorfu, która odbędzie się w dniach 09-11.04.2019. Podczas wyjazdu uczestnicy wezmą udział w umówionych spotkaniach oraz w wybranych eventach Startup-Woche Düsseldorf, a także zaprezentują się w sesji pitchingowej na drugiej edycji Warsaw Startup Night przed niemieckim jury, składającym się z przedstawicieli lokalnego ekosystemu startupowego z Nadrenii Północnej-Westfalii. Na najlepiej oceniony startup czeka nagroda – indywidualne szkolenie z mentorem startupowym z Niemiec.

Startup-Woche Düsseldorf to wydarzenie skupiające różnego rodzaju pitche, rundy dyskusyjne, workshopy, wykłady oraz spotkania networkingowe (https://www.startupwoche-dus.de). W tym roku będzie miała miejsce jego czwarta edycja.

Udział w wyjeździe jest bezpłatny. Organizator zapewnia przelot, zakwaterowanie, wyżywienie oraz transport na miejscu.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

  • posiadać siedzibę rejestrową w Obszarze Metropolitalnym Warszawy (http://omw.um.warszawa.pl/
  • przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z prezentacją przedsiębiorstwa/produktu
  • przesłać krótki firm przedstawiający działalność (fakultatywnie)

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 10.02.2019.
Zgłoszenia przyjmujemy na adres: startup(at)ahk.pl.
Konkurs będzie miał format dwuetapowy. Po wstępnej ewaluacji zgłoszeń maksymalnie 20 wybranych startupów zaprezentuje swój produkt przed komisją konkursową. Planowany termin przesłuchań to 14.02.2019.