Studio AHK Polska

Posłuchaj podcastu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, w którym rozmawiamy o polsko-niemieckich perspektywach na dobrą współpracę gospodarczą.

Studio AHK Polska - podcast Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, w którym rozmawiamy o polsko-niemieckich perspektywach na dobrą współpracę gospodarczą, komentujemy bieżące wydarzenia dotyczące bilateralnych stosunków i przybliżamy znane i nieznanie fakty o życiu, społeczeństwie i kulturze w sąsiednim kraju.

Niemcy i Polska to nie tylko sąsiedzi, ale także ważni partnerzy gospodarczy, których liczne powiązania ekonomiczne mogą stanowić o sile i konkurencyjności Europy. Przemysł, jego wyzwania, rozwój nowych technologii, sztuczna inteligencja to kluczowe zagadnienia, na temat których będziemy rozmawiać z naszymi gośćmi specjalnymi. W naszym podcaście nie zabraknie także komentarzy eksperckich i informacji z życia polsko-niemieckiej sieci biznesowej.

W drugim odcinku na gorąco komentujemy wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz spoglądamy w kierunku EURO 2024. Swoim 20-letnim doświadczeniem w Parlamencie Europejskim oraz perspektywami nowego rozdania we wspólnocie europejskiej podzieliła się z nami prof. dr hab. Danuta Hübner, była pierwsza komisarz z Polski w Komisji Europejskiej. Na temat inwestycji związanych z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2024 wypowiedział się Leo Mausbach, AHK Polska. Sytuację gospodarczą naszych zachodnich sąsiadów przeanalizował dr hab. Sebastian Płóciennik z Ośrodka Studiów Wschodnich, a dyskurs polityczny wokół wyborów do Parlamentu Europejskiego skomentował prof. UW dr hab. Waldemar Czachur z Uniwersytetu Warszawskiego.

Posłuchaj tutaj:

W pierwszym odcinku rozmawiamy o Polsce, jednym z najlepszych miejsc do inwestycji w Europie Środkowo Wschodniej, nowym rozdaniu w stosunkach polsko - niemieckich oraz o białym złocie jakim są szparagi. Gościem specjalnym jest Katarzyna Byczkowska, Dyrektor Zarządzająca BASF Polska, Prezeska AHK Polska. W komentarzu eksperckim posłuchamy dr Agnieszki Łady z Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich w Darmstadt, a o perspektywach inwestycyjnych opowie Anna Ferenz-Zakrzewska z AHK Polska.

Posłuchaj tutaj: