Hydropolis
Region Wrocław
Social Networking
Wrocław, Spotkanie Regionalne - Klub Kobiet Biznesu
Miejsce
Hydropolis
Centrum Edukacji Ekologicznej
ul. Na Grobli 17
50-421
Wrocław
Show place in map
Język spotkania
polski
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, w przypadku rezygnacji z uczestnictwa po 22.04.2024 organizatorzy zastrzegają sobie prawo obciążenia uczestnika kosztami organizacyjnymi
w wysokości 250 PLN + 23% VAT od osoby.
Początek wydarzenia
25.04.2024 · 17:30
Koniec wydarzenia
25.04.2024 · 20:30

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Biuro Regionalne Izby we Wrocławiu zaprasza serdecznie na spotkanie Klubu Kobiet Biznesu: „Kobiety w Kosmosie: Badania, Wyzwania, Perspektywy”, które odbędzie się 25.04.2024 w godzinach 17:30-20:30 w Hydropolis, Na Grobli 17, 50-421 Wrocław.

 

Klub Kobiet Biznesu to nowa inicjatywa w regionie, która skupia się na wspieraniu i rozwijaniu potencjału przedsiębiorczych kobiet.

Głównym celem spotkań jest stworzenie inspirującej przestrzeni do wymiany doświadczeń, zdobywania nowych umiejętności i budowania trwałych relacji biznesowych.

Gośćmi specjalnymi spotkania będą przedsiębiorczynie i badaczki Justyna Pelc, Ewa Borowska i Weronika Urbańska.

Podczas spotkania będziemy mieli okazję dowiedzieć się więcej o badaniach kosmicznych,  wyzwaniach i perspektywach dla przyszłych pokoleń kobiet w kosmosie. Nasze gościnie m.in. opowiedzą:

  • Jak współpracuje się polskiej przedsiębiorczyni z NASA?
  • Z jakimi wyzwaniami napotykają się kobiety w obszarze technologii kosmicznych?
  • Jakie są doświadczenia uczestniczek analogowej misji kosmicznej w ziemskiej bazie stymulującej warunki na księżycu? Jaki jest wpływ kosmicznej diety na samopoczucie astronautów?
  • Co nam daje eksploracja kosmosu? Jakie są perspektywy kolonizacji innych planet?
  • Jakie ciała niebieskie chcemy eksplorować poza Księżycem, Marsem i Wenus?
  • Czym są ekstremofile? Jakie mają zastosowanie i znaczenie dla naszej przyszłości?
  • Jaką rolę odgrywa zrównoważona gospodarka odpadami w kosmosie? W jaki sposób gospodaruje się niecodziennymi odpadami w kosmosie?
  • Jakie metody i technologie wykorzystywane są do pozyskiwania i odzysku kluczowych metali z zasobów kosmicznych?

 

Program spotkania

17.30 - 18.00 Rejestracja gości

18.00 - 18.15 Otwarcie spotkania i powitanie gości

18.15 - 19.15  „Kobiety w Kosmosie: Badania, Wyzwania, Perspektywy” – Justyna Pelc, Ewa Borowska i Weronika Urbańska

19.15 - 19.40 Koncert muzyki kameralnej z harfą w roli głównej w wykonaniu utalentowanych uczennic Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu  

19.40 - 20.30 Koktajl

 

Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim. Zaproszenie jest imienne i nieprzekazywalne. Liczba miejsc jest ograniczona. 

 

Zapraszamy!

Justyna Młynarz

Justyna Młynarz

Kierownik Biura Regionalnego

Partnerzy

Speaker

Justyna Pelc

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, inżynier Automatyki i Robotyki oraz Zarządzania i Inżynierii Produkcji. Pasjonatka nowych technologii, zajmująca się komunikacją i marketingiem od ponad 7 lat. Head of Communications w firmie DAC.digital, jednej z najszybciej rozwijających się firm software i deeptech w Europie. Ekspertka w dziedzinie technologii kosmicznych, współzałożycielka Stowarzyszenia Innspace, dyrektorka ds. Strategii w Space Robotics Society, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego. Laureatka wielu konkursów kosmicznych, związanych z architekturą kosmiczną i pojazdami kosmicznymi (jak łaziki marsjańskie czy samoloty suborbitalne). Aktywnie wspiera kobiety w obszarze nowych technologii, mentorka w wielu programach, m.in Girls Future Ready czy Girls in Aerospace, jurorka w konkursach robotycznych. Laureatka Forbes 30under30, jedna z 23 kobiet do obserwowania w 2023 r według Forbes Women, czy laureatka w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie według brief.pl.

Ewa Borowska

Założycielka Extremo Technologies i obecna dyrektor ds. technologii (CTO). Łączy innowacyjne technologie, udoskonala systemy w oparciu o nowe biotechnologie i wdraża w firmie podejście interdyscyplinarne. Wierzy, że badania nad organizmami ekstremofilnymi odpowiedzą na wiele pytań dotyczących życia na innych planetach Układu Słonecznego i poza nim, walki z różnymi chorobami czy w ochronie środowiska.

Weronika Urbańska

Adiunkt badawczo- dydaktyczny w Katedrze Inżynierii Ochrony Środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej, doktor nauk inżynieryjno-technicznych w dziedzinie inżynierii środowiska, górnictwo i energetyka, specjalność: technologia odpadów. Do jej zainteresowań należą metody odzysku metali krytycznych ze zużytych baterii litowo jonowych, zrównoważona gospodarka surowcami i ich pozyskiwanie z zasobów pozaziemskich (regolitu marsjańskiego i księżycowego), wpływ gospodarki odpadami na zmiany klimatu oraz wdrożenie modelu GOZ w życiu codziennym (zero waste) i przemyśle. Autorka publikacji, a także opracowań przemysłowych z zakresu przetwarzania odpadów i gospodarki surowcami, kierownik projektów naukowych i B+R, uczestniczka wielu krajowych i międzynarodowych konferencji branżowych.