lis 21

Wrocław, Warsztaty CLIMATE: "W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24. Negocjacje klimatyczne w praktyce"

W drodze na Szczyt Klimaty-czny COP24 w Katowicach. Negocjacje klimatyczne w praktyce. Taki był temat warsztatów, które 21 listopada odbyły się we Wrocławiu.

Zebranych powitały Marion Ramackers z Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu oraz Iwona Makowiecka, kierownik Biura Regionalnego AHK Polska we Wrocławiu.

O wpływach zmian klimatycznych na zdrowie i życie człowieka mówił Patryk Białas ze Stowarzyszenia BioMiasto. W segmencie tematycznym nowe technologie w służbie ochrony klimatu głos zabrali: dr Jacek Dziubek - prezes Gelsenwasser Polska GmbH, dr Janusz Jackiewicz, dyr, techn. TelForceOne S.A., Rafał Dobkiewicz z Viessmann Sp. z. o. o. oraz Michał Łosiński - dyr. finansowy VSB Energie Odnawialne Polska Sp. z o.o. Przedstawiali działania reprezentowanych przez podmiotów. Np. w zakresie gospodarki ściekowej, zasilania oświetlenia LED, rozwiązań grzewczych i wykorzystania zielonej energii.

Organizację katowickiego Szczytu COP24 przybliżyła zebranym Lidia Wojtal, ekspertka ds. polityki klimatycznej. Następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w symulacji negocjacji klimatycznych. Wcielili się w role uczestników katowickiego Szczytu i szkolili swoje umiejętności negocjacyjne w symulowanych obradach na temat obniżenia emisji CO2 i zatrzymania wzrostu średniej temperatury na bezpiecznym poziomie. 

Źródło: https://gazetawroclawska.pl/przed-szczytem-klimatycznym-cop24-we-wroclawiu-o-sztuce-negocjacji/ar/13686102

Powrót do listy