lis 21

Wrocław, Warsztaty CLIMATE: "W drodze na Szczyt Klimatyczny COP24. Negocjacje klimatyczne w praktyce"

WE WSPÓŁPRACY Z:
Miejsce

Hotel Mercure Wrocław Centrum

plac Dominikański 1
50-159 Wrocław
Polska

szczegóły
Początek wydarzenia
21.11.2018 | 09:30
Koniec wydarzenia
21.11.2018 | 16:00
rejestracja

Rejestracja na wydarzenie dobiegła końca. 

©

Już niebawem Katowice staną się miejscem najważniejszych globalnych dyskusji i negocjacji klimatycznych. 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) zgromadzi tysiące delegatów z całego świata, których zadaniem będzie wypracowanie zasad wdrożenia Porozumienia paryskiego i wyznaczenie kierunków polityki klimatycznej na następne dekady.

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa wraz z Konsulatem Generalnym Niemiec we Wrocławiu, Ambasadą Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie oraz Partnerami: Stowarzyszeniem BoMiasto, Porozumieniem Koalicja Klimatyczna, Instytutem Rozwoju Terytorialnego, Komisją Rektorską ds. Społecznej Odpowiedzialności (Green Team) Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Stowarzyszeniem Ekologicznym EKO-UNIA zapraszają serdecznie na warsztaty w formie przygotowanej przez ekspertów gry negocjacyjnej, podczas której goście spotkania wcielą się w role uczestników Szczytu Klimatycznego i wezmą udział w symulowanych obradach mających na celu obniżenie emisji CO2 wystarczająco szybko i głęboko by zatrzymać wzrost globalnej średniej temperatury na bezpiecznym dla nas poziomie.

Warsztaty poprzedzone zostaną prezentacją wyników badań opublikowanych w najnowszym raporcie IPCC oraz dyskusją o wpływie zmian klimatycznych na zdrowie i życie człowieka. Pokażemy również dobre praktyki firm, które kierując się tzw. nową filozofią biznesu wdrażają najnowsze technologie służące ochronie klimatu oraz opowiemy o tym, jak przebiegają szczyty klimatyczne oraz jakie tematy są podczas nich omawiane.

Zapraszamy do:


Katowic (20.11.2018)
Wrocławia (21.11.2018)
Poznania (23.11.2018)
Warszawy (26.11.2018)

Pliki do pobrania

Program

Powrót do listy