lut 12

Warszawa, Spotkanie informacyjne „Obowiązki w zakresie opakowań wprowadzanych do obrotu w Niemczech wynikające z niemieckiej ustawy o opakowaniach (VerpackG)”

1 stycznia 2019 weszła w życie niemiecka ustawa o opakowaniach (VerpackG), która ma kluczowe znaczenie dla polskich producentów i dystrybutorów (w tym również dla operatorów sklepów internetowych i firm handlujących przez internet), eksportujących produkty do Niemiec. Ustawa nakłada na wszystkie podmioty wprowadzające produkty do obrotu w Niemczech obowiązek uiszczania opłat za opakowania, a w przypadku opakowań trafiających do prywatnych odbiorców końcowych również rejestracji w Centralnym Rejestrze Opakowań (LUCID). Nieprzestrzeganie nowych regulacji może wiązać się z zakazem sprzedaży produktów do Niemiec lub wysokimi karami pieniężnymi.

W związku z licznymi zapytaniami ze strony polskich firm Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) i Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) organizują bezpłatne spotkanie informacyjne

Tematem przewodnim spotkania będzie „Nowa niemiecka ustawa o opakowaniach (VerpackG) – co od roku 2019 zmieniło się dla firm eksportujących produkty do Niemiec?”
Po prelekcji będzie istniała możliwość zadawania pytań do omawianych treści.

Informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń. Spotkanie skierowane jest do firm produkcyjnych oraz handlowych.
Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

 

 

Pliki do pobrania

Program spotkania

Formularz zgłoszeniowy

Powrót do listy