lis 21

Warszawa, Śniadanie tematyczne AHK Polska + WEBINAR: "Wybrane wyzwania prawne związane z wdrożeniem rozwiązań Przemysłu 4.0"

Po wynalezieniu maszyny parowej, elektryczności i wdrożeniu automatyzacji produkcji, czyli kolejnych trzech punktach zwrotnych w rozwoju przemysłu, przyszła kolej na czwartą rewolucję, określaną mianem Przemysłu 4.0. Wdrożenie najnowszych rozwiązaniach technologicznych wymaga przemyślanego podejścia również w zakresie aspektów prawnych.

organizator
Miejsce

Warszawa, AHK

ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
Polska

+48 22 53 10 500
info(at)ahk.pl

szczegóły
Początek wydarzenia
21.11.2019 | 10:00
Koniec wydarzenia
21.11.2019 | 12:00
Język spotkania
polski
rejestracja

©

Podczas spotkania dr Agnieszka Besiekierska, adwokat, Head of Digital Business Practice w Polsce oraz dr Wojciech Wąsowicz, adwokat, associated partner z kancelarii Noerr Biedecki sp. k. przedstawią m.in. następujące zagadnienia:

I. Wdrożenie w rytmie agile – jak zabezpieczyć interesy odbiorcy danego rozwiązania IT? Odpowiedzialność dostawcy za jakość rozwiązania, terminowość wykonania, przejście autorskich praw majątkowych, etc.

II. Zasady korzystania z danych - odpowiednie kształtowanie zapisów umownych zabezpieczające prawa do danych w przyszłości.

III. Współpraca stron projektu w ramach projektu - jak uniknąć pułapek prawnych związanych z działalnością konsorcjum?

IV. Cyberbezpieczeństwo w Przemyśle 4.0 – podstawowe założenia prawne.

Prelegentka: dr Agnieszka Besiekierska, adwokat, Head of Digital Business Practice w Polsce Agnieszka Besiekierska od kilkunastu lat doradza przedsiębiorcom, największym spółkom z sektora informatycznego i nowych technologii. Zapewnia wsparcie przy problemach prawnych związanych z IT, ochroną danych osobowych i nieosobowych, cyberbezpieczeństwem, ochroną własności intelektualnej, e-commerce i prawem telekomunikacyjnym. Posiada doświadczenie zarówno w zakresie pionierskich przedsięwzięć na polskim rynku, dużych mulitjurysdykcyjnych projektów, jak również w ramach obsługi prawnej bieżącej działalności.

Agnieszka śledzi z pasją nowe trendy technologiczne i stale kształci się, również korzystając z wiedzy i doświadczeń czołowych firm technologicznych. Agnieszkę wyróżnia ponadto interdyscyplinarne podejście do doradztwa: jest audytorem wiodącym normy ISO 27001, posiada certyfikaty Prince2 Foundation, PM Agile Foundation oraz ITIL Foundation. Jest absolwentką studiów podyplomowych za zakresu zarządzania projektami na Politechnice Warszawskiej. Jest autorką i współautorką licznych publikacji z zakresu prawa nowych technologii (m.in. autorką i redaktorką komentarza do ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, wydanego ostatnio w wydawnictwie Beck).

Pliki do pobrania

Zaproszenie_Agenda

Powrót do listy