Top Event
Top
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Region Poznań
Social Networking
Poznań, Niemiecki Wieczór Badań i Rozwoju
Miejsce
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14
60-959
Poznań
Show place in map
Język spotkania
polski, niemiecki
bezpłatne
Początek wydarzenia
24.10.2018 · 17:30
Koniec wydarzenia
24.10.2018 · 22:00

Szanowni Państwo, niemieckie Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych (BMBF) we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową (AHK Polska) zapraszają Państwa serdecznie na

NIEMIECKI WIECZÓR BADAŃ I ROZWOJU

w środę, 24 października 2018, godz. 17.30, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Pawilon 11, Iglica)

Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych w tym roku, już po raz trzynasty, będzie wspierać obecność niemieckich przedsiębiorców w ramach wspólnego stoiska na międzynarodowych targach POL-ECO-SYSTEM. Środowisko i zrównoważony rozwój są priorytetowymi dziedzinami badań, w których Polska i Niemcy blisko współpracują. 

Celem Niemieckiego Wieczoru Badań i Rozwoju jest nawiązanie nowych oraz pogłębienie już istniejących kontaktów pomiędzy niemieckimi i polskimi naukowcami, badaczami, przedstawicielami organizacji oraz potencjalnymi partnerami biznesowymi. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele wielu ośrodków badawczych z Niemiec, np. Fraunhofer Institut, Uniwersytetów z Jeny czy Drezna. Spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany informacji i doświadczeń między polskimi a niemieckimi partnerami.

 

Spotkanie będzie się składało z dwóch części: merytorycznej i networkingowej. Podczas pierwszej dr hab. Marcin Śmiglak oraz dr Piotr Otawski porozmawiają o wyzwaniach związanych z innowacjami w ochronie środowiska, komercjalizacją badań naukowych oraz współpracą międzynarodową, a także o tym, czy nasz system prawny jest na to gotowy. W drugiej części spotkania będzie czas na networking.

dr Piotr Otawski

Specjalizuje się w prawie ochrony środowiska, prawie planowania przestrzennego i regulacjach dotyczących procesu inwestycyjnego. W latach 2014–2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i Główny Konserwator Przyrody. Współtwórca dużego projektu kompleksowej reformy prawa, projektu Ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko.

dr hab. Marcin Śmiglak

Chemik i innowator działąjący na ternie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Działa na styku nauki i biznesu. Prowadzi badania z zakresu podnoszenia odporności roślin uprawnych. Opracowana przez niego metoda ma szansę zrewolucjonizować rynek ochrony roślin i zostać nowoczesną strategią ochrony przed grzybami, wirusami oraz bakteriami, która wpisuje się w trendy ekologiczne. Doceniony przez Royal Society of Chemistry’s w konkursie Emerging Technologies Competition. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które zawodowo zajmują się projektami związanymi z ochroną środowiska, nowymi technologiami, działają na styku nauki i biznesu lub są zainteresowane współpracą międzynarodową w zakresie projektów badawczych i rozwojowych.

Ewelina Gnatkowska

Ewelina Gnatkowska

Kierownik Biura Regionalnego