paź 17

Katowice, Śniadanie biznesowe: Ulgi i dotacje na działalność innowacyjną oraz B+R

Ulgi i dotacje na działalność innowacyjną oraz B+R szansą na zwiększenie roli polskich oddziałów niemieckich firm

Miejsce

Hotel Monopol Katowice

ul. Dworcowa 5
40-012 Katowice
Polska

szczegóły
Początek wydarzenia
17.10.2019 | 09:30
Koniec wydarzenia
17.10.2019 | 12:30
Cena
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Język spotkania
Polski
rejestracja
Data rejestracji
15.10.2019

Ze względu na merytoryczny charakter spotkania oraz wyłączność branżową Partnera, w spotkaniu nie mogą brać udziału przedstawiciele firm doradczych z zakresu prawa, podatków oraz pozyskiwania dotacji. Przedstawicieli tych firm serdecznie zapraszamy na inne spotkania organizowane przez AHK Polska. W przypadku problemów z rejestracja online prosimy o mailowe potwierdzenie udziału na adres: katowice(at)ahk.pl

Najbliższe kilkanaście lat będą stanowiły duże wyzwanie dla firm niemieckich działających w Polsce. Z jednej strony, już dziś wyzwaniem są rosnące koszty pracownicze i dostępność wykwalifikowanej kadry. Z drugiej strony w krajach Europy zachodniej tempa nabierają prace związane z automatyzacją, robotyzacją i wdrażaniem Przemysłu 4.0. Będzie to powodować, że konkurencyjność Polski jako miejsca produkcji czy świadczenia usług może słabnąć ze względu na topniejące w przyszłości znaczenie kosztów pracownika (ze względu na automatyzacje). Tym samym, już dziś polskie oddziały produkcyjne i usługowe powinny stawiać czoła tym wyzwaniom, poprzez ulepszanie funkcji związanych z rozwojem produktów/procesów i wdrażać rozwiązania związane z Przemysłem 4.0. Wówczas w dłuższej perspektywie zakłady działające w Polsce pozostaną dalej konkurencyjne.

W Polsce funkcjonuje wiele instrumentów mogących wspierać Państwa w tej drodze w postaci dostępnych ulg i dotacji, m.in. na takie działania jak:
— nowoczesne inwestycje,
— koszty operacyjne związane z innowacjami, rozwojem procesów lub produktów,
— dofinansowanie płac pracowników zaangażowanych w rozwój procesów-produktów,
— projekty środowiskowe, efektywność energetyczna (np. kogeneracja),
— opodatkowanie stawką CIT 5% dochodów z „opatentowanych” innowacji,
— Przemysł 4.0 (m.in. automatyzacja, robotyzacja, digitalizacja).

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na spotkanie w celu przybliżenia powyższych możliwości wsparcia ulgami i dotacjami od strony merytorycznej poprzez pokazanie studiów przypadków.

Spotkanie będą prowadzić:

  • Kiejstut Żagun – Dyrektor, szef zespołu Innowacji, Ulg i Dotacji
  • Tomasz Zalewski – Manager, zespół Innowacji, Ulg i Dotacji odpowiedzialny za region śląski

Podczas spotkania oprócz części prezentacyjnej będzie możliwość porozmawiania z prelegentami odnośnie przedstawianych zagadnień.

Zapraszamy do udziału!

Pliki do pobrania

Zaproszenie

Powrót do listy