wrz 05

Katowice, śniadanie biznesowe: Raportowanie schematów podatkowych (MDR) – jak dochować należytej staranności i uniknąć sankcji?

 

 

Miejsce

Courtyard by Marriott Katowice City Center

ul. Uniwersytecka 13
40-007 Katowice

szczegóły
Początek wydarzenia
05.09.2019 | 09:30
Koniec wydarzenia
05.09.2019 | 11:30
Cena
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Język spotkania
Polski
rejestracja
Data rejestracji
02.09.2019

1 stycznia 2019 r. weszła w życie nowelizacja podatkowa implementująca Dyrektywę dotyczącą transgranicznego raportowania schematów podatkowych MDR (Mandatory Disclosure Rules). Obowiązek spoczywa na promotorze, jak i w niektórych przypadkach na wspomagających i na korzystających (przedsiębiorstwa/podatnicy), którzy mają 30 dni na zaraportowanie schematu do KAS. Wprowadza to konieczność wdrożenia skomplikowanych procedur w firmie.

Polskie przepisy o MDR są bardzo niejasne oraz restrykcyjne i wymagają dochowania należytej staranności zarówno w relacji z organami podatkowymi, jak i z wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w daną transakcję.

Co ważne, przepisy o MDR działają wstecznie! Do 30 września 2019 r. korzystający mają obowiązek zaraportować wybrane schematy wdrożone przed wejściem w życie nowelizacji. Czasu pozostało niewiele a przepisy o MDR wprowadzają surowe sankcje w przypadku ich naruszenia – w tym wysokie grzywny i osobistą odpowiedzialność karno-skarbową.

  • Jak zidentyfikować schemat?
  • Jak rozsądnym nakładem czasu i środków wprowadzić sprawny system zapewniający wypełnienie nowych obowiązków sprawozdawczych?
  • Jak zapewnić wykazanie należytej staranności przez kierownictwo i służby finansowe organizacji w odniesieniu do tego nowego obszaru?

Na te pytanie odpowiedzą doradcy Olesiński & Wspólnicy podczas śniadania biznesowego, które odbędzie się 5 września w Katowicach. Eksperci, dzieląc się swoim doświadczeniem na przykładach przedstawią najczęstsze problemy/pułapki związane z nowymi regulacjami i praktyczne aspekty procedury. Spotkanie będzie również okazją do rozmowy i rozwiania wątpliwości uczestników związanych z nowymi obowiązkami. Zachęcamy do zapisów.

Prelegenci:

Małgorzata Łamek-Bogacz, adwokat, Manager w Olesiński & Wspólnicy

Anna Łozowska, radca prawny, Senior Consultant w Olesiński & Wspólnicy

Wojciech Niedźwiedzki, doradca podatkowy, Senior Consultant w Olesiński & Wspólnicy

 

Serdecznie zapraszamy!

Pliki do pobrania

Zaproszenie

Notki biograficzne prelegentów

Powrót do listy