Biuro regionalne Wrocław

Wrocławskie biuro AHK współpracuje z regionalnymi instytucjami otoczenia biznesu, organizuje szkolenia i konferencje wspierające poprzez swoje działania obecne w regionie firmy członkowskie

© iStock-586728274

Dolny Śląsk konsekwentnie od lat podtrzymuje swoje wiodące miejsce w rankingu inwestycyjnym w Polsce. Połączenie regionu autostradą A4 z najważniejszymi arteriami komunikacyjnymi Europy, obecność czterech stref ekonomicznych w tym regionie, gęsta sieć poddostawców przemysłu motoryzacyjnego, AGD, elektronicznego, chemicznego i nowoczesne centra logistyczne sprawiły , że chętnie osiedlają się tu nie tylko firmy niemieckie, skandynawskie, włoskie, brytyjskie, amerykańskie, ale też japońskie i koreańskie. To właśnie w Jaworze na Dolnym Śląsku materializują się głośne inwestycje Daimlera w Polsce: fabryka silników Mercedes Benz i fabryka baterii elektrycznych do samochodów osobowych. To tutaj w Środzie Śląskiej powstaje najnowocześniejsze na świecie centrum serwisowania silników lotniczych XEOS, stworzone przez dwóch światowych liderów branży lotniczej - Lufthansy Technik oraz GE Aviation i to tu zakończono właśnie drugi etap rozbudowy fabryki katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej, zaś u bram Wrocławia powstaje pierwsza fabryka Simensa w Polsce. Równie ważny jak sam przemysł jest tu też sektor usług. Wrocław jest jednym z liderów sektora nowoczesnych usług biznesowych, reprezentowanego przez marki takie jak: Credit Suiss, Capgemini, IBM, HP, Nokia, Siemens, Mahle czy Schaeffler.

Biuro Regionalne AHK Polska we Wrocławiu działa od 2006. To tu w 2016 r. zainaugurowała swoją działalność izbowa Komisja ds. cyfryzacji i przemysłu 4.0. Tu co roku, we współpracy z innymi izbami bilateralnymi organizowany jest słynny wrocławski International Oktoberfest i stąd koordynowane są działania izby na terenie niemieckiej Saksonii. Wrocławskie biuro AHK współpracuje z regionalnymi instytucjami otoczenia biznesu, organizuje szkolenia i konferencje wspierające poprzez swoje działania obecne w regionie firmy członkowskie.