BGK otworzył we Frankfurcie drugie zagraniczne przedstawicielstwo

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) otworzył we Frankfurcie nad Menem drugie zagraniczne przedstawicielstwo. Ma ono promować działalność BGK na rynku niemieckim, wspierać polskie firmy w ekspansji zagranicznej, a także pogłębiać relacje z innymi instytucjami finansowymi obecnymi we Frankfurcie, w tym z niemieckimi bankami regionalnymi.

  • © BGK. Materiały prasowe

– Niemcy są naszym kluczowym partnerem gospodarczym – zarówno dla naszego banku, jak i całej polskiej gospodarki. Rośnie wolumen wymiany handlowej między naszymi krajami i coraz więcej polskich firm otwiera swoje oddziały w Niemczech. Wiele z nich ze znaczącym wsparciem Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki naszej obecności we Frankfurcie jeszcze bardziej profesjonalnie będziemy wspierać polskie firmy i partnerską współpracę między Polską a Niemcami – powiedziała Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu banku.

– Wybór Frankfurtu był dla nas naturalny. Niemcy to jeden z naszych głównych partnerów handlowych i to właśnie w Niemczech coraz śmielej inwestują nasze polskie firmy. Oczywiście trzeba też pamiętać, że Frankfurt to od zawsze jedno z głównych centrów finansowych w Europie – podkreślił Paweł Nierada, pierwszy wiceprezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jednym z celów przedstawicielstwa BGK we Frankfurcie jest bliska współpraca z niemieckim odpowiednikiem BGK – bankiem rozwoju Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW): formułowanie wspólnych stanowisk na forum europejskim, współpraca operacyjna oraz wymiana międzybankowych doświadczeń. Dzięki pogłębionej współpracy z KfW, Bank Gospodarstwa Krajowego będzie miał również możliwość budowania bliskich relacji z przedstawicielami regionalnych landowych banków rozwoju.

– Otwarcie naszego przedstawicielstwa pozwoli na bliską i efektywną współpracę z innymi polskimi instytucjami gospodarczymi obecnymi we Frankfurcie – PKO BP Niederlassung Deutschland oraz z Zagranicznym Biurem Handlowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – dodała Beata Daszyńska-Muzyczka.

Przedstawicielstwem we Frankfurcie pokieruje dyrektor ds. relacji międzynarodowych Krzysztof Kamola, bankowiec z wieloletnią praktyką zawodową w Polsce i za granicą, w tym w niemieckim sektorze bankowym. Bank Gospodarstwa Krajowego jest państwowym bankiem rozwoju, którego misją jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski oraz sektora publicznego w realizacji jego zadań.

Frankfurt nad Menem jest drugim po Brukseli miastem, w którym Bank Gospodarstwa Krajowego otworzył swoje zagraniczne biuro. Bank planuje w II połowie 2019 r. otwarcie kolejnych zagranicznych przedstawicielstw w Londynie oraz Waszyngtonie. W dalszej perspektywie czasowej bank rozważa także stałą obecność w Nowym Jorku i Singapurze.

Źródło: BGK

Wróć