Warszawa, 6. Turniej Piłkarski AHK Polska

AHK Polen - Events Hauptkategorie, Bericht Download event
Begin:
26.08.2017 | 09:00
End:
- 17:00
Location:
Warszawa

Szósta edycja Turnieju Piłkarskiego AHK CUP odbyła się tradycyjnie w ostatnią sobotę wakacji - 26 sierpnia 2017 r. w znanym już Centrum Futbolu Warszawianka. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 30 drużyn, tym samym w fazie grupowej piłkarze rozegrali 60 meczów (6 grup po 5 drużyn), a w fazie pucharowej zagrały drużyny, które wyszły z grupy z dwóch pierwszych miejsc oraz 4 drużyny z trzeciego miejsca. Zadecydowała o tym ilość punktów, a także bilans bramkowy.Zespoły rywalizowały zawzięcie o puchar AHK Polska i wyjazd na mecz ligowy Borussi Dortmund przeciwko klubowi RB Lipsk, który ufundowało BVB.

Ostatecznie, w pierwszym półfinale, debiutująca w turnieju AHK Polska, drużyna Dürr pokonała również debiutujący zespół KPMG, natomiast w drugim półfinale zespół Starpoll II, który rok temu zajął 3 miejsce, zwyciężył z drużyną Volkswagen Motor Polska. Mecz o trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem firmy Volkswagen Motor Polska. W pełnym emocji finale drużyna Starpol II pokonała piłkarzy z zespołu Dürr, tym samym uzyskując w końcu zasłuzony tytuł mistrza Turnieju AHK Cup. 

W klasyfikacji indywidualnej, królem strzelców został Karol Gębczyk z firmy Dürr (17 goli), a tytułem króla bramkarzy został okrzyknięty 18-letni Dominik Dziułka z drużyny Starpol II. Najlepszym graczem tegorocznego turnieju (MVP) został uznany Mateusz Witkowski - Starpol II, który w zeszłym roku cieszył się już tytułem Króla Strzelców.

Gratulujemy!

 Podsumowanie

Partnerzy turnieju: