Gliwice, Spotkanie w firmie General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o.

Bericht, Region Gleiwitz Download event
Begin:
10.04.2017
End:
Location:
Gliwice

10 kwietnia w gliwickim zakładzie firmy General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o odbyło się spotkanie firm członkowskich AHK Polska z obszaru produkcji. W trakcie spotkania poruszony został temat dostępności pracowników na śląskim rynku pracy oraz przyszłość kształcenia zawodowego w Polsce. Oprócz firm produkcyjnych na spotkanie zaproszeni zostali pan Dariusz Wilczak, Pełnomocnik Marszałka ds. Kształcenia Zawodowego oraz pan Grzegorz Sikorski, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, którzy wygłosili prezentacje ww. tematach. Następnie we wspólnej dyskusji nasi goście mieli możliwość wymiany zdań i doświadczeń, a także możliwość przekazania swojego stanowiska przedstawicielom samorządów.

Gośćmi honorowymi spotkania była pani Konsul Christiane Botschen z Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec z Wrocławia oraz pan Kazimierz Karolczak, Członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Dodatkową atrakcją wizyty w GMMP, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych gości, było zwiedzanie zakładu. W ramach wycieczki po gliwickiej fabryce zwiedziliśmy działy karoserii oraz montażu głównego i mieliśmy okazję zobaczyć poszczególne etapy produkcji - od spawania aż po gotowy pojazd.

Dziękujemy gospodarzom spotkania - firmie General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. oraz naszym gościom.