Warszawa, Gala Jubileuszowa 20-lecia AHK Polska

Begin:
27.04.2015
End:
Location:
Warszawa

W poniedziałek 27 kwietnia, w Teatrze Narodowym w Warszawie Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa wraz z niespełna 500 gośćmi z administracji politycznej i gospodarczej, firmami członkowskimi oraz innymi partnerami świętowała  20-lecie swojego istnienia. Obchody jubileuszu odbyły się wieczorem, w dniu 13. polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych gabinetów premier RP Ewy Kopacz i kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Jak zaznaczył w swoim przemówieniu na Gali Jubileuszowej 20-lecia Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) wicekanclerz i minister gospodarki Niemiec, Sigmar Gabriel, ostatnie 20 lat w polsko-niemieckich relacjach to 20 zdecydowanie najlepszych lat. Wicepremier i minister gospodarki RP, Janusz Piechociński przyznał AHK Polska odznakę honorową za zasługi na rzecz rozwoju gospodarki Rzeczpospolitej Polskiej. „Idea powołania do życia Izby potwierdziła się w praktyce” – powiedział.

Wyróżnienie dla AHK Polska, w obecności szefa Zrzeszenia Niemieckich Izb Przemysłowo-Handlowych, dr Erica Schweitzera, odebrali prezydent AHK Polska Peter Baudrexl oraz dyrektor generalny izby Michael Kern.

Kolejne wydarzenia jubileuszowe AHK Polska w 2015 r. odbędą się w regionach. Zaplanowano m.in.: polsko-niemieckie przyjęcie w ogrodach Konsulatu RP w Kolonii (11 czerwca), festyn letni w Poznaniu (3 lipca), sierpniowy Turniej Golfa w Siemianowicach Śląskich, wrześniowe spotkanie gospodarcze na Pomorzu, debatę gospodarczą i koncert w ramach Wratislavia Cantans we Wrocławiu oraz Bawarsko-Polski Wieczór Świąteczny w Monachium w grudniu.

Galeria                             Film


 

Dziękujemy sponsorom: