Od początku 2017 r. pojawiliśmy się w mediach tyle razy:

  • Prasa

        

19

  • Internet

150

  • Telewizja / Radio

18

  • Łącznie

187

Ostatnio cytowali nas m.in.:

24.04.2017

www.tvp.info

W polityce zgrzyty, ale stosunki gospodarcze z Niemcami na piątkę

Ustanowienie naszego kraju partnerem tegorocznych targów przemysłowych w Hanowerze to sygnał, że polsko-niemieckie relacje gospodarcze układają się pomyślnie i stają się coraz bardziej równorzędne.
więcej

24.04.2017

www.money.pl

Jarosław Gowin: polska nauka w światowym TOP10

Polska, europejska i światowa gospodarka powinny być bardziej otwarte na dorobek naszych naukowców – to cel, jaki stawia sobie wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. To też powód, dla którego przywiózł ze sobą na targi do Hanoweru 17 polskich naukowców. 
więcej

24.04.2017

Polska Agencja Prasowa

Polscy innowatorzy prezentują swoje rozwiązania na targach w Hanowerze

Tramwaj indywidualny, robot uczący dzieci programowania, superszybki laser - to niektóre z rozwiązań prezentowanych przez polskich naukowców na targach Hannover Messe 2017. Innowatorzy nie narzekają na brak zainteresowania, także potencjalnych inwestorów.
więcej

23.04.2017

Puls Biznesu

Technologie znad Wisły pokażą się światu

Polskie partnerstwo targów Hannover Messe 2017 to wyraz uznania dla naszej innowacyjności i szansa na nowe kontrakty.

Targi Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe to najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej na świecie. Tegoroczna edycja jest szczególnie ważna dla Polski, którą zaproszono do udziału w roli partnera.
więcej

23.04.2017

www.onet.pl

Polska-Niemcy: dobre stosunki gospodarcze, gorsze polityczne

Polska jest krajem partnerskim tegorocznych targów przemysłowych w Hanowerze. Niemiecko-polskie stosunki gospodarcze układają się pomyślnie i zmierzają powoli w stronę współpracy coraz bardziej równorzędnych partnerów.
więcej

21.04.2017

www.b2-biznes.pl

 3/4 inwestorów zagranicznych nie żałuje obecności w Polsce

76 proc. inwestorów zagranicznych deklaruje, że zainwestowałoby ponownie w Polsce. Kluczowym czynnikiem, który wpływa na atrakcyjność inwestycyjną naszego kraju okazuje się być nasza obecność w UE – wynika z badania Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.Wyniki badania przedstawiono 20 kwietnia podczas konferencji „Polska w ocenie inwestorów zagranicznych”.
więcej

21.04.2017

www.it.wnp.pl

Polskie innowacje na największych targach technologicznych

-Polska będzie w tym roku głównym partnerem targów, co jest dla nas unikalną szansą. Rok temu takim partnerem były Stany Zjednoczone. Oczy całego świata będą w przyszłym tygodniu zwrócone m.in. na strefę SciTech Poland, w całości poświęconą technologiom tworzonym przez polski sektor akademicki - powiedział Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego. 
więcej

21.04.2017

www.bankier.pl

Czechy bardziej atrakcyjne dla inwestorów niż Polska

W zeszłym roku Czechy przerwały passę Polski, która przez 3 lata z rzędu była oceniana przez inwestorów zagranicznych jako najbardziej atrakcyjny kraj w Europie Środkowo-Wschodniej. Teraz Polska ponownie znalazła się na drugim miejscu, choć skróciliśmy dystans do południowego sąsiada. Zdaniem zarządzających zagranicznym kapitałem w Polsce problemem jest przede wszystkim sytuacja polityczno-społeczna.
więcej

20.04.2017

www.wnp.pl

Polska otwarta na inwestycje, choć do Czechów nam daleko

Polska wciąż jest atrakcyjnym miejscem do lokowania zagranicznych inwestycji, ale w regionie wciąż ustępuje pod tym względem Czechom – wynika z 12 Ankiety Koniunkturalnej Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Polska nadal jest chwalona za jakość kadr, ale traci punkty jeśli chodzi o stabilność prawa.
więcej

20.04.2017

www.polskieradio.pl

Polska to bardzo dobre miejsce do inwestowania

95,6 procent firm zagranicznych będących w Polsce ponownie zainwestowałaby w naszym kraju - wynika badania Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, przeprowadzonego we współpracy z trzynastoma izbami bilateralnymi w Polsce. To o 1,1 punktu procentowego lepszy wynik niż przed rokiem.
więcej

20.04.2017

www.polskieradio.pl

Polska w oczach inwestorów zagranicznych: co pomaga,
co przeszkadza?

Polska plasuje się na drugim miejscu w Europie środkowo-Wschodniej pod względem atrakcyjności dla inwestycji zagranicznych. Pierwsze są Czechy. Nasze mocne strony to członkostwo w Unii Europejskiej, wykwalifikowani pracownicy i dostępność poddostawców - takie są wnioski  12. edycji ankiety koniunkturalnej, przeprowadzonej przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową we współpracy z trzynastoma innymi organizacjami.
więcej

20.04.2017

Polska Agencja Prasowa

Spada skłonność zagr. firm do inwestowania w Polsce;
rośnie do zatrudniania - AHK

Skłonność do ponoszenia wydatków inwestycyjnych w Polsce w 2017 r. zgłosiło 32,5 proc. zagranicznych inwestorów obecnych w Polsce wobec 36 proc. przed rokiem - wynika z badań Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK). Chęć zwiększania zatrudnienia zgłosiło 45,3 proc. firm, wobec 43,4 przed rokiem.
więcej

20.04.2017

www.rp.pl

Polityka straszy biznes

Już drugi raz Polska przegrywa z Czechami w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej.
Zagraniczni inwestorzy nadal dobrze oceniają stan polskiej gospodarki, ale niepokoi ich brak stabilności społeczno-politycznej w naszym kraju i nieprzewidywalność zmian w prawie. Takie wnioski płyną z badań przeprowadzonych w 369 firmach zagranicznych działających w Polsce.
więcej

23.03.2017

www.twoja-firma.abc.com.pl

Wielowymiarowa działalność niemieckich inwestorów

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce w ciągu ostatnich 25 lat podniosły polski PKB o ponad 15 proc., a płace i zatrudnienie o niemal 9 proc. Jednym z większych inwestorów pozostają Niemcy. Choć wciąż jest dużo projektów przemysłowych takich jak fabryki Lufthansy czy Mercedesa, to w ostatnich kilku latach widać wzrost zaangażowania w projekty lokalne oraz badawczo-rozwojowe. Zdaniem dyrektora Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej warto jeszcze rozwinąć współpracę niemieckich inwestorów z polskimi placówkami naukowymi.
więcej

23.03.2017

www.biznes.onet.pl

Przybywa niemieckich inwestycji w Polsce

Przez ostatnie 25 lat niemieckie firmy zainwestowały w Polsce łącznie 28 miliardów euro. To zarówno wielkie koncerny międzynarodowe, jak i średniej wielkości firmy.  W sumie mówimy o ponad 6 tys. niemieckich przedsiębiorstw, które są aktywne w Polsce – mówi Michael Kern, dyrektor zarządzający Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Warszawie.
więcej 

22.03.2017

www.dzialdowo.wm.pl

Nauka zawodu w szkole i przedsiębiorstwie

Zarząd firmy Heinz Glas w Działdowie Sp. z o.o., Polsko - Niemiecka Izba Przemysłowo – Handlowa (AHK Polska) i Zespół Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny, byli gospodarzami spotkania, które odbyło się 21 marca w siedzibie Heinz Glas przy ulicy Jagiełły w Działdowie
więcej

17.03.2017

www.globenergia.pl

Relacja z VIII Forum SOLAR+

Redakcja GLOBEnergia zorganizowała wydarzenie, w którym uczestniczyć mogło nawet 170 osób! Patronat merytoryczny nad Forum objęło m.in. Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PC. Większość firm partnerskich, a wśród nich Viessmann, Corab, Huawei, SolarEdge, Emiter i BayWa r.e.renewable energy również miała wkład merytoryczny w wydarzenie w postaci prezentacji. Partnerami wydarzenia byli ponadto: Ergo Hestia, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa i econet poland.
 więcej

03.03.2017

Rzeczpospolita

Zagraniczne inwestycje rozpędziły gospodarkę

Inwestorzy spoza Polski zatrudniają około jednej trzeciej pracujących w gospodarce narodowej i odpowiadają za dwie trzecie naszego eksportu. Przeszło 712 mld zł warte były zagraniczne inwestycje, jakie napłynęły do Polski w ostatnim ćwierćwieczu – wynika z raportu centrum analitycznego Polityka Insight na zlecenie 14 międzynarodowych izb bilateralnych więcej

03.03.2017

Dziennik Gazeta Prawna

Zagraniczne inwestycje to więcej niż same pieniądze

Stabilizacja regulacji prawnych i podatkowych to warunek konieczny, żeby lokowane u nas przedsięwzięcia nadal napędzały rozwój kraju. Rząd zaprasza zagranicznych przedsiębiorców. Sumarycznie dzięki zagranicznym inwestycjom krajowy PKB był w 2015 r. wyższy o 15,6 proc. niż w scenariuszu, w którym nie napłynąłby do Polski ani jeden dolar czy euro więcej

02.03.2017

http://www.marketnews24.pl

Największy zagraniczny pracodawca w Polsce

Największy zagraniczny pracodawca w Polsce to firmy z niemieckim kapitałem. Takich firm jest 6,5 tys. Zatrudniają 300 tys. pracowników więcej

08.02.2017

www.biznesalert.pl

Bez szkół zawodowych nie będzie w Polsce innowacji

Szkolnictwo zawodowe  jest DNA każdej nowoczesnej gospodarki. Bez właściwej proporcji absolwentów szkół zawodowych  i liceów ogólnokształcących funkcjonowanie gospodarki nie ma mowy o nowoczesności, przewagach konkurencyjnych i dobrobycie – mówi w rozmowie z portalem BiznesAlert Krystyna Boczkowska, Prezes Robert Bosch sp. z o.o. i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce więcej

07.02.2017

www.money.pl

Pragmatyczne partnerstwo Polski i Niemiec? 
Dla naszych przedsiębiorców to najważniejszy partner.

Zarówno polski, jak i niemiecki rząd zdaje sobie sprawę, że twardy Brexit wpłynie na gospodarkę obu tych krajów. Wizyta kanclerz Merkel w Polsce to więc nie tylko gest polityczny, ale być może również podwaliny pod jeszcze ściślejszą współpracę gospodarczą więcej