Komisja ds. Gazu i Energii

W dniu 14.10.2013 r. została powołana do życia Komisja ds. gazu i energii Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Celem komisji jest podejmowanie działań ukierunkowanych na stworzenie zliberalizowanego rynku gazu ziemnego w Polsce opartego na pełnej implementacji dyrektyw i pozostałych przepisów unijnych. Komisja będzie aktywnie włączać się w prace nad planowanymi zmianami legislacyjnymi poprzez opiniowanie i analizę projektów prawnych przygotowywanych przez administrację rządową a także przez zgłaszanie własnych propozycji zmian mających na celu polepszenie funkcjonowania rynku gazu ziemnego w Polsce. 

Członkami założycielami komisji zostały następujące przedsiębiorstwa: EWE Polska Sp. z o.o., Grupa DUON S.A., HANDEN Polska Sp. z o.o. oraz RWE Polska S.A.

Z dniem 28 listopada 2014 r. do członków Komisji dołączyła firma Anco sp. z o.o., a w marcu 2017 firma E.ON edis energia Sp. z o.o.

Ostatnio cytowali nas m.in.:

24.11.2016

Rzeczpospolita

Na rynku gazu ma być więcej konkurencji
Do 2022 roku z jednego źródła będzie można sprowadzać do 70 proc. błękitnego paliwa. Na nowych regulacjach zyska gazoport. (...) Proponowane przepisy są zbieżne z aktualną rzeczywistością rynkową w Polsce i legislacyjną w Unii Europejskiej - mówi Wojciech Graczyk, przewodniczący komisji ds. gazu i energii AHK Polska (Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa). Jego zdaniem wraz z proponowanym umorzeniem postępowań wszczętych na podstawie dotychczasowych przepisów rozporządzenia dywersyfikacyjnego mają szansę...

Parkiet

07.11.2016
"Przepisy hamują rozwój rynku gazu w Polsce"
... do utrzymywania zapasów obowiązkowych stosunkowo dużą swobodę w wyborze sposobu jego realizacji - przekonuje ministerstwo. ©© OPINIE Wojciech Graczyk przewodniczący Komisji ds. Gazu i Energii, AHK Polska Od wielu lat mówi się o potrzebie zmian prawnych liberalizujących rynek gazu w Polsce, ale jak dotychczas niewiele zrobiono. Przykłady? Rozporządzenie dywersyfikujące import, które już dawno...

Wiadomości Gospodarcze

Rynki gazu i energii elektrycznej w drodze ku pełnej liberalizacji
Artikel lesen

Kalendarz komisji

no events in this list.

Kontakt

Agnieszka Ozubko

Government Affairs

+48 22 53 10 547
+48 22 53 10 600
Napisz e-mail

Wojciech Graczyk

Przewodniczący komisji ds. Gazu i Energii
Dyrektor innogy Polska S.A.