Ansprechpartner

Katarzyna Soszka-Ogrodnik

Pressesprecherin
Chefredakteurin des Magazins Wi

+48 22 53 10 572
+48 22 53 10 600
E-Mail schreiben

So oft wurden wir seit Jahresanfang in den Medien erwähnt:

  • Presse

        

38

  • Internet

267

  • Fernsehen / Radio

22

  • Zusammen

327

Neueste Media-Beiträge über uns (u.a.):

20.06.2017

forumbiznesu.pl

Nie po drodze Polsce z Brukselą ws. gazu

Przyjęty niedawno przez Radę Ministrów projekt zmian do regulacji dotyczących obowiązkowych zapasów gazu jest mocno krytykowany przez branżę.
mehr

19.06.2017

rzeczpospolita.pl

Resort energii broni przepisów o zapasach gazu

Rząd odrzuca zarzuty niezależnych dostawców, którzy uważają, że nowe prawo spowoduje wzrost cen błękitnego paliwa i jest niegodne z przepisami UE.

19.06.2017

natemat.pl

Tej zimy będzie chłodniej

Trwają prace nad nowelizacją ustawy o magazynowaniu paliw gazowych. Za tą nudną i niezbyt groźną nazwą kryje się rewolucja, która niemal wyeliminuje prywatnych importerów gazu. A ci ostrzegają, że pomysł rządzących uderzy w konsumentów.

14.06.2017

rzeczpospolita.pl

Polska nadal atrakcyjna, ale Czechy jeszcze bardziej

Zagranicznych przedsiębiorców przyciąga wysoka stopa zwrotu z zainwestowanego kapitału. Ale zaczyna odstraszać mało przewidywalna polityka gospodarcza i szybkie zmiany w prawie.
mehr

13.06.2017

polskieradio.pl

Polska przyciąga inwestorów nie tylko niskimi kosztami

Polska gospodarka po raz ostatni doświadczyła recesji w 1991 r., kiedy PKB spadł o 7 proc. w ujęciu rocznym. To jeden z najdłuższych okresów nieprzerwanego wzrostu gospodarczego na świecie przy jednoczesnym osiągnięciu wysokiego poziomu stabilności.
mehr

13.06.2017

pulsbiznesu.pl

Czechy są dojrzałe, Polska obiecująca

712 mld zł bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ), co stanowi 45 proc. PKB, nieprzerwany od 1991 r. wzrost gospodarczy, co jest rekordem w UE, najszybszy wzrost PKB na osobę w Europie Środkowej – Polska zawdzięcza to korzystnej relacji produktywności do kosztów zatrudnienia, jakości edukacji, zwłaszcza nauk ścisłych, technicznych i IT oraz dobrej znajomości angielskiego i niemieckiego, uważają autorzy raportu Deloitte „Inwestycje w Polsce. Niewyczerpany potencjał”.
mehr

24.04.2017

http://www.abendblatt.de

Wie die polnische Wirtschaft nach oben kommen will

Ein Niedriglohn-Land mit schlechten Strukturen? Auf der Hannover Messe geht Polen in die Offensive und will mit Fachkräften punkten.
mehr

24.04.2017

www.tvp.info

W polityce zgrzyty, ale stosunki gospodarcze z Niemcami na piątkę

Ustanowienie naszego kraju partnerem tegorocznych targów przemysłowych w Hanowerze to sygnał, że polsko-niemieckie relacje gospodarcze układają się pomyślnie i stają się coraz bardziej równorzędne.
więcej

24.04.2017

www.money.pl

Jarosław Gowin: polska nauka w światowym TOP10

Polska, europejska i światowa gospodarka powinny być bardziej otwarte na dorobek naszych naukowców – to cel, jaki stawia sobie wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. To też powód, dla którego przywiózł ze sobą na targi do Hanoweru 17 polskich naukowców. 
więcej

24.04.2017

Polska Agencja Prasowa

Polscy innowatorzy prezentują swoje rozwiązania na targach w Hanowerze

Tramwaj indywidualny, robot uczący dzieci programowania, superszybki laser - to niektóre z rozwiązań prezentowanych przez polskich naukowców na targach Hannover Messe 2017. Innowatorzy nie narzekają na brak zainteresowania, także potencjalnych inwestorów.
więcej

23.04.2017

www.onet.pl

Polska-Niemcy: dobre stosunki gospodarcze, gorsze polityczne

Polska jest krajem partnerskim tegorocznych targów przemysłowych w Hanowerze. Niemiecko-polskie stosunki gospodarcze układają się pomyślnie i zmierzają powoli w stronę współpracy coraz bardziej równorzędnych partnerów.
więcej

23.03.2017

www.twoja-firma.abc.com.pl

Wielowymiarowa działalność niemieckich inwestorów

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce w ciągu ostatnich 25 lat podniosły polski PKB o ponad 15 proc., a płace i zatrudnienie o niemal 9 proc. Jednym z większych inwestorów pozostają Niemcy. Choć wciąż jest dużo projektów przemysłowych takich jak fabryki Lufthansy czy Mercedesa, to w ostatnich kilku latach widać wzrost zaangażowania w projekty lokalne oraz badawczo-rozwojowe. Zdaniem dyrektora Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej warto jeszcze rozwinąć współpracę niemieckich inwestorów z polskimi placówkami naukowymi.
mehr

23.03.2017

www.biznes.onet.pl

Przybywa niemieckich inwestycji w Polsce

Przez ostatnie 25 lat niemieckie firmy zainwestowały w Polsce łącznie 28 miliardów euro. To zarówno wielkie koncerny międzynarodowe, jak i średniej wielkości firmy.  W sumie mówimy o ponad 6 tys. niemieckich przedsiębiorstw, które są aktywne w Polsce – mówi Michael Kern, dyrektor zarządzający Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Warszawie.
mehr 

22.03.2017

www.dzialdowo.wm.pl

Nauka zawodu w szkole i przedsiębiorstwie

Zarząd firmy Heinz Glas w Działdowie Sp. z o.o., Polsko - Niemiecka Izba Przemysłowo – Handlowa (AHK Polska) i Zespół Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny, byli gospodarzami spotkania, które odbyło się 21 marca w siedzibie Heinz Glas przy ulicy Jagiełły w Działdowie
mehr

17.03.2017

www.globenergia.pl

Relacja z VIII Forum SOLAR+

Redakcja GLOBEnergia zorganizowała wydarzenie, w którym uczestniczyć mogło nawet 170 osób! Patronat merytoryczny nad Forum objęło m.in. Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PC. Większość firm partnerskich, a wśród nich Viessmann, Corab, Huawei, SolarEdge, Emiter i BayWa r.e.renewable energy również miała wkład merytoryczny w wydarzenie w postaci prezentacji. Partnerami wydarzenia byli ponadto: Ergo Hestia, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa i econet poland.
 mehr

03.03.2017

Dziennik Gazeta Prawna

Zagraniczne inwestycje to więcej niż same pieniądze

Stabilizacja regulacji prawnych i podatkowych to warunek konieczny, żeby lokowane u nas przedsięwzięcia nadal napędzały rozwój kraju. Rząd zaprasza zagranicznych przedsiębiorców. Sumarycznie dzięki zagranicznym inwestycjom krajowy PKB był w 2015 r. wyższy o 15,6 proc. niż w scenariuszu, w którym nie napłynąłby do Polski ani jeden dolar czy euro mehr

03.03.2017

Rzeczpospolita

Zagraniczne inwestycje rozpędziły gospodarkę

Inwestorzy spoza Polski zatrudniają około jednej trzeciej pracujących w gospodarce narodowej i odpowiadają za dwie trzecie naszego eksportu. Przeszło 712 mld zł warte były zagraniczne inwestycje, jakie napłynęły do Polski w ostatnim ćwierćwieczu – wynika z raportu centrum analitycznego Polityka Insight na zlecenie 14 międzynarodowych izb bilateralnych mehr

02.03.2017

http://www.marketnews24.pl

Największy zagraniczny pracodawca w Polsce

Największy zagraniczny pracodawca w Polsce to firmy z niemieckim kapitałem. Takich firm jest 6,5 tys. Zatrudniają 300 tys. pracowników mehr

08.02.2017

www.biznesalert.pl

Bez szkół zawodowych nie będzie w Polsce innowacji

Szkolnictwo zawodowe  jest DNA każdej nowoczesnej gospodarki. Bez właściwej proporcji absolwentów szkół zawodowych  i liceów ogólnokształcących funkcjonowanie gospodarki nie ma mowy o nowoczesności, przewagach konkurencyjnych i dobrobycie – mówi w rozmowie z portalem BiznesAlert Krystyna Boczkowska, Prezes Robert Bosch sp. z o.o. i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce mehr

07.02.2017

www.money.pl

Pragmatyczne partnerstwo Polski i Niemiec? 
Dla naszych przedsiębiorców to najważniejszy partner.

Zarówno polski, jak i niemiecki rząd zdaje sobie sprawę, że twardy Brexit wpłynie na gospodarkę obu tych krajów. Wizyta kanclerz Merkel w Polsce to więc nie tylko gest polityczny, ale być może również podwaliny pod jeszcze ściślejszą współpracę gospodarczą mehr